Tuliszków. Po brązowe medale do Poznania

Judo Tuliszków no Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo

1082 zawodników zgromadziło się na hali UAM w Poznaniu przy ulicy Zagajnikowej, by stoczyć bój o tytuł najlepszego zawodnika. Wielkopolski Międzynarodowy Turnieju Judo zorganizowany został przez Urząd Gminy Suchy Las, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, powiat poznański, Polski Związek Judo i UKS Gimnazjon Suchy Las.

W imprezie oprócz klubów z całej Polski wystartowali także zawodnicy z Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Czech. Walki odbywały się w kategoriach wiekowych U12, U14, U16 i U18. W trzech ostatnich kategoriach zawodnicy UKS Judo w Tuliszkowie wystawili swoich reprezentantów w:

• U14 – Łucja Pawlicka, Mara Pakulska, Klaudia Tomaszewska i Jakub Moksik,
  • U16 – Natalia Poprawska, Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz,
  • U18 – Paula Markiewicz i Norbert Tomaszewski.

Pierwszego dnia najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Klaudia Tomaszewska i Jakub Moksik. Walcząc systemem pucharowym przebrnęli zwycięsko walki eliminacyjne, ale niestety przegrali swoje pojedynki w półfinale. Walki o brąz zakończyły się sukcesem dla Klaudii i Jakuba.

Drugiego dnia imprezy najlepszy wynik odnotowała Paula Markiewicz oraz Norbert Tomaszewski, którzy podobnie jak koledzy z klubu zdobyli brązowe medale. Pozostali zawodnicy odpadli w walkach eliminacyjnych.

Licznie obsadzony turniej był bardzo mocnym sprawdzianem dla zawodników tuliszkowskiej sekcji Judo. Warto wspomnieć, iż w niektórych kategoriach startowało ok. 60 zawodników. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wyjazd wspierał sponsor sekcji, Jakub Kowalczyk – IzoSerwis i Burmistrz Tuliszkowa za co serdecznie dziękujemy.