Turek. Gabaryty pod blokami na os. Wyzwolenia pną się w górę

Turek. Gabaryty na os. Wyzwolenia

Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej “Tęcza” na os. Wyzwolenia niecierpliwią się, że odpady wielkogabarytowe piętrzą się pod ich blokami. Co z ich wywozem? – zastanawiają się i piszą do redakcji Turek24. 

Na klatkach pojawiło się ogłoszenie, że śmieci wielogabarytowe będą odbierane raz na kwartał. Efektem tego są sterty śmieci zalegające koło koszy. Wyzwolenia dzięki termomodernizacji zaczyna się robić nawet ładne. No, ale te śmieci to porażka, a zanosi się, że teraz to będzie krajobraz codzienny – informuje redakcję czytelnik.

Jak poinformowała swoich mieszkańców SM “Tęcza” od dnia 15 lipca nie będzie usuwać wystawionych odpadów wielogabarytowych. Odpady te odpierane będą w okresach kwartalnych wyłącznie przez PGKiM w Turku. Skąd taka zmiana? Okazuje się, że do tej pory spółdzielnia usuwała je na własną rękę.

Śmieci należą do miasta. Spółdzielnia “Tęcza” pieniążki za śmieci odprowadza do miasta, więc miasto jest zobowiązane odbierać wszystkie śmieci łącznie z gabarytami. W związku z tym, że nie mogliśmy patrzeć na bałagan przy śmietnikach z gabarytami, dawaliśmy nasz transport, naszych ludzi – w nasze koszty. Myśmy to wywozili, ale to są wcale niemałe koszty. Dlaczego my mamy ponosić je a miasto brać czyste pieniądze? – informuje spółdzielnia.

Os. Wyzwolenia zasypią gabaryty?

PGKiM w Turku niedawno po raz kolejny wygrało przetarg na odbiór odpadów komunalnych na terenie Turku, w tym wielkogabarytowych. Pamiętać trzeba, że firma nie wystawia na nie kontenerów. Można je zostawiać przy kubłach na śmieci. Odbiera je w dalszym ciągu raz na kwartał. Natomiast, jak się dowiedziała redakcja gabaryty przez spółdzielnie usuwane były raz w tygodniu. Okazuje się, że mieszkańcy ponosili podwójne koszty. Płacili za wywóz śmieci, a dodatkowo ponosili koszty związane z wywozem dużych śmieci wrzucone w eksploatację spółdzielni.

W tym momencie spółdzielnia przestała je odprowadzać, bo to są nasze koszty – zaznacza spółdzielnia.

Koszty śmieci rosną o czym przekonali się już mieszkańcy Turku. Najbliższy termin odbioru gabarytów został wyznaczony przez PGKiM w Turku na 30 sierpnia. O kolejnych terminach SM “Tęcza” będzie informować. Prosi aby w celu utrzymania terenu osiedla we właściwym stanie estetycznym o wystawianie odpadów wielogabarytowych wyłącznie przed wyznaczonym terminem.

Problem dotyczący odpadów wielkogabarytowych walających się na środku osiedla przy takiej częstotliwości odbioru może mieć niestety ciąg dalszy. Ze swej strony informujemy, że odpady problemowe, w tym gabaryty można także dostarczyć samodzielnie do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jest to miejsce, w którym mieszkańcy Turku mogą bezpłatnie zostawić każdą ilość wytwarzanych przez siebie, selektywnie zebranych odpadów komunalnych plus odpady problemowe. Znajduje się on przy ul. Polnej 4 (tel. 63 280 03 46, fax 63 278 41 51).


Tagi: , ,

« Sierpień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
pt 23
sob 24
sob 24
nie 25

gm. Turek. Dożynki gminno-miejsko-parafialne

25 sierpnia godz. 12:30 - 20:00
nie 25

Brudzew. Dożynki gminno – parafialne w Kolnicy

25 sierpnia godz. 13:00 - 20:00
nie 25
nie 25

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.