Turek. Krwiodawcy znowu w akcji

Zbiórka krwi

“Nasi krwiodawcy znowu w akcji” – informuje Klub HDK “Prosto z serca” w Turku. W poniedziałek (26.03.2024r.) odbyła się kolejna akcja zbiórki krwi organizowana przez ten Klub.

Pierwsza grupa chętnych zebrała się w oczekiwaniu już pół godziny przed rozpoczęciem dzisiejszej akcji. Samo pobranie trwało około 10 minut. Wcześniej jednak trzeba było wypełnić ankietę oraz przejść lekarską kwalifikację.

Podczas zbiórki w krytej pływalni w Turku zebrano przeszło 13 litrów tego drogocennego płynu. Na akcję stawiło się aż 36 kandydatów na dawców, z czego 29 mogło oddać krew.

Kolejny już raz jesteśmy dumni i wdzięczni wszystkim krwiodawcom za odzew i udział w organizowanej przez nasz Klub zbiórce krwi. Również tym, którzy mimo chęci, z różnych powodów nie mogli jej dzisiaj oddać – podkreślają członkowie Klubu.

Ty też możesz pomóc

Opiekę medyczną na każdej akcji zapewnia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Krew mogą oddać osoby od 18 do 65. roku życia o wadze min. 50 kilogramów. W dniu oddania krwi trzeba być wyspanym, wypoczętym i zdrowym –  nie mieć objawów przeziębienia, nie przyjmować żadnych leków. Ważne też aby zjeść lekkostrawny posiłek.


Tagi: ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.