Świetlica do tańca i do różańca w Pęcherzewie wyremontowana

Miejsce integracji mieszkańców Pęcherzewa ma jeden adres – to świetlica wiejska. To miejsce wspólnych spotkań tych radosny i tych smutnych. “Moglibyśmy o świetlicy powiedzieć, że jest do tańca i do różańca” – stwierdził wójt Karol Mikołajczyk. Wspomniał, że niedawno odbyła się tu msza święta w intencji zmarłych pęcherzan, a na dziś przewidziane jest inne wydarzenie.

“Serce” tej małej wsi w gminie Turek zostało wyremontowane. W sobotę, 23 listopada miała miejsce uroczystość symbolicznego przecięcia wstęgi inwestycji sfinansowanej przez samorząd gminny oraz Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Świetlica w Pęcherzewie istniała przez wiele lat

Jednak aby mogła dobrze służyć mieszkańcom podjęto działania, aby stała się miejscem na miarę XXI wieku. Złożono wniosek do urzędu marszałkowskiego na wspólny projekt, który obejmował remont dwóch innych jeszcze świetlic w Chlebowie oraz Korytkowie. Łączna kwota dofinansowania jaką otrzymano to 620 tys. zł. Całkowity koszt wyniósł prawie 1 mln. Prace remontowe w świetlicy w Pęcherzewie trwały od lutego do sierpnia. W ich zakresie wymieniono stolarkę okienną oraz drzwiową, podłogę, sufit, wentylację. Wykonano także docieplenie stropu, malowanie oraz położono nowe tynki wewnętrzne. Ponadto wykonano centralne ogrzewanie elektryczne, remont schodów zewnętrznych oraz przebudowano instalację wodno-kanalizacyjną i elektroenergetyczną.

Remont świetlicy kosztował blisko 310 tys. zł

Dwa tygodnie wcześniej została poświęcona. Wczoraj z kolei sołtys Pęcherzewa Jacek Szambelańczyk podkreślił – To moment szczególnie ważny dla nas mieszkańców, którzy wyczekiwaliśmy tego dnia. W remont świetlicy zaangażowanych było wiele osób. Gospodarz wsi zadedykował im słowa Henrego Forda

Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wicedyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Dariusz Młynarczyk, wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, przewodniczący Rady Gminy Turek Ireneusz Kolenda, radna gminy Turek Joanna Jasnowska oraz sołtys Pęchrzewa Jacek Szambelańczyk.

Dariusz Młynarczyk zachęcał do kreatywności i pisania wniosków w ramach Wielkopolskiej Odnowy Wsi

Wszędzie tam, gdzie jest dobra współpraca między gminą a sołectwem, gdzie jest angażowany fundusz sołecki, tam są działania wspierane przez urząd marszałkowski.

Sukces mieszkańców, sołtysa oraz radnej

Swojego zadowolenia nie kryła również radna gminna Joanna Jasnowska – Jestem bardzo szczęśliwa i ulżyło mi, że udało nam się wyremontować tę świetlicę wspólnymi siłami. Jak zaczynałam swoją przygodę z samorządem lokalnym, czyli w 2014 roku, to szczerze mówiąc zastanawiałam się co mogę zrobić dla moich dwóch miejscowości, czyli dla Kalinowej i Pęcherzewa.

I dla Pęcherzewa głównym moim celem było, aby chociaż zacząć w pierwszej mojej kadencji remont świetlicy. I teraz, dzisiaj z dumą mogę stwierdzić, że udało się, cel osiągnięty. Ktoś może powiedzieć, że jeszcze nie wszystko jest zrobione, ale uważam że cieszmy się z tego co mamy. Cieszmy się z małych rzeczy, bo to jest kluczem do naszego sukcesu.

W sobotnie popołudnie jeden z pierwszych występów w nowo wyremontowanym budynku miała młodzież i dzieci z Pęcherzewa. W trakcie poczęstunku wielu wyrażało nadzieję, że będzie to także miejsce, które sprzyja integracji i podtrzymywaniu więzi społecznych, czy rodzinnych.


Tagi: , , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.