Turek. Magiczna walizka Rafała Witka

Turek. Spotkanie autorskie ze Sławomirem Witkiem

Rafał Witek – autor książek dla dzieci i młodzieży spotkał się z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. W lekki i zabawny sposób opowiadał o swojej twórczości literackiej w niedzielne popołudnie, 9 czerwca. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „ Z książką można wiele”. Dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Niehandlowa z książką – właśnie pod taką nazwą w niehandlowe niedziele odbywają się spotkania wokół książek w turkowskiej bibliotece. Wśród zaproszonych gości znalazł się także Rafał Witek. Napisał ponad dwieście, fantastycznych tytułów, w których zaczytują się dzieci w całej Polsce. Wśród nich warto wymienić takie tytuły, jak „Plaża tajemnic”, „Julka Kulka, Fioletka i ja”, czy„Maja na tropie jaja”. Jest też autorem książek „Klub latających ciotek”, „Pierwszaki z kosmosu” oraz poruszającej historii „Chłopiec z Lampedusy”.

Pisarz na spotkanie w Turku przywiózł ze sobą walizkę, która stała się przepustką do pełnej śmiechu, radości i szalonej zabawy, literackiej podróży. Uczestnicy niedzielnego wydarzenia z dużym entuzjazmem i pełni zapału podejmowali się wykonywania niecodziennych zadań związanych z książkami zaproszonego autora. Obok detektywistycznych zagadek, z którymi mieli problem nawet dorośli, było także strzelanie z pistoletu, wymyślanie rymów i tresowanie węża prysznicowego. Nie zabrakło również czasu na trudne pytanie, wspólne zdjęcia i autografy.

A już za tydzień kolejna książkowa przygoda – warsztaty czerpania papieru, na które serdecznie zapraszamy.

materiał nadesłany


Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.