Turek. Mistrzostwa Europy z udziałem zawodników Strikera

Od 5 do 14 listopada reprezentacja kadetów i juniorów Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w Mistrzostwach Europy w Czarnogórskiej Budvie. W składzie reprezentacji znalazło się trzech zawodników Strikera Turek: Iwo Adamek, Aleksander Kowalczyk oraz Szymon Kałużny. Cała reprezentacja Polski w Czarnogórze zdobyła aż 71 medali co dało naszemu krajowi 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Do tych medali zawodnicy Strikera dorzucili 2 brązowe.

Najmłodszy z nich Iwo Adamek zaliczył debiut w tak dużej imprezie. Przegrał w eliminacjach na punkty po bardzo wyrównanym pojedynku. Jako pierwszy kadet starszy z klubu znalazł się w kadrze Polski (Olek, Szymon, Patryk i Hubert-zrobili to dopiero za juniora). Uczestniczył w Mistrzostwach Europy i tanio skóry nie sprzedał, co niewątpliwie jest jego wielkim osiągnieciem.

Podium dla dwójki zawodników

Aleksander Kowalczyk startujący w kategorii do 86 kg oraz Szymon Kałużny w kategorii -71 kg stanęli na trzecim stopniu podium. Szymonowi brakło kilka punktów w półfinale do zwycięstwa, ostatecznie nie jednogłośnie przegrywa z Białorusinem 2:1. W pierwszej walce Szymon kopnięciem na wątrobę znokautował Węgra. W drugiej pewnie na punkty 3:0 wygrał z Finem.

Był to dla trójki z klubu przy Mickiewicza najważniejszy turniej w sportowym życiu.  Bezpośrednie przygotowania do startu w trwały aż 3 miesiące. Szymon, jak i Aleksander to pierwsi historyczni medaliści Mistrzostw Europy z naszego powiatu, którzy wywalczyli miejsca na podium w dyscyplinie olimpijskiej jaką jest Kickboxing.

Klub składa podziękowania za wsparcie dla Stowarzyszenia wszystkim osobom i firmom, które na co dzień pomagają wspinać się zawodnikom ku wymarzonym sportowym celom: najlepszej Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met – Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno, FPE Systems, InfoBase, WłodarTRANS, Firmie Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, Restauracji Hacjenda z Malanowa, Gosi i Jarkowi Janusik – właścicielom Apteki Zielonej za wsparcie medyczne.