Turek. Skarpetkowe historie od Justyny Bednarek

Turek. Spotkanie z Justyną Bednarek

12 maja, w niedzielne popołudnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zainaugurowała cykl spotkań „Niehandlowa z książką”. Pierwszym gościem, który odwiedził turkowską instytucję była znana i lubiana pisarka dla dzieci – Justyna Bednarek. Działanie odbyło się w ramach projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podczas niedzielnego spotkania pisarka opowiedziała wszystkim zebranym jak rozpoczęła się jej literacka przygoda. A także skąd wzięła inspirację na napisanie jednej ze swoich najpopularniejszych książek – „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Autorka nie tylko mówiła o tym, jak powstają jej książki i skąd czerpie pomysły. Przede wszystkim zabrała swoich słuchaczy, zarówno tych dużych, jak i małych, w fascynującą literacką podróż, z której nie chciało się wracać.

Z kolei w drugiej części spotkania sala konferencyjna biblioteki zamieniła się w kreatywną pracownię. Dzieci wraz z opiekunami tworzyli kolorowe skarpetki z papieru, po to aby móc potem przedstawić wszystkim zgromadzonym, w formie teatrzyku wymyśloną historię. Na sam koniec do autorki ustawiła się długa kolejka po autografy i pamiątkowe zdjęcia.

„Niehandlowa z książką” – to cykl spotkań dla dzieci odbywających się w niehandlowe niedziele. Głównym ich celem jest promocja literatury literatury, ale także wzmocnienie potencjału biblioteki, jako ciekawego miejsca na kulturalnej mapie Turku. W ramach działania odbywać będą się spotkania autorskie, warsztaty oraz spektakle teatralne.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

materiał prasowy MBP w Turku


Tagi: , ,

Kalendarz wydarzeń

« Maj 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
wt 21

Turek. Wystawa Na zdrowie

6 maja - 27 czerwca
wt 21

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.