Noc Bibliotek. Spotkanie z Marcinem Mellerem ODWOŁANE!

Zaproszenie na spotkanie z Marcinem Mellerem - ODWOŁANE

Spotkanie z Marcinem Mellerem w ramach Nocy Bibliotek zostało ODWOŁANE

Już 10 października, w najbliższą sobotę, Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku przyłączy się, jak setki bibliotek w całej Polsce, do wspaniałej akcji Noc Bibliotek. W tym roku  wydarzenie odbywa się pod hasłem „Klimat na czytanie”. Gwiazdą tegorocznej Nocy będzie Marcin Meller – dziennikarz, prezenter oraz autor książek. W związku z ograniczona ilością miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację – bezpośrednio w siedzibie biblioteki bądź telefonicznie pod numerem tel. 632785134.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Wymyślone przez organizatorów hasło „Klimat na czytanie” można interpretować w dwojaki sposób, jako:

  • dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;
  • wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

Tej wyjątkowej Nocy, w turkowskiej bibliotece będzie można spędzić niezwykły czas z niezwykłym gościem – Marcinem Mellerem – znanym dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym, ale także autorem kilku książek. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, obowiązuje ich wcześniejsza rezerwacja. Można zrobić to osobiście bezpośrednio w siedzibie biblioteki bądź telefonicznie pod numerem tel. 63 278 51 34.

Film oraz kiermasz książki podczas Nocy Bibliotek

Tuż po nim, około godz. 20.00 organizatorzy zapraszają na familijny film „Jakub, Mimmi i gadające psy”. To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za

empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych,

współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja. Opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego. Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

Od godz. 18.00 do 22.00 będzie można także wziąć udział w kiermaszu książki używanej oraz skorzystać z oferty wszystkich działów udostępniania.  Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie z Marcinem Mellerem jest częścią projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Noc Bibliotek

materiał prasowy MBP w Turku


Tagi: ,

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
śr 21

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.