Turek. Spotkanie z bajkopisarzem Grzegorzem Kasdepke

SP1 Turek. Spotkanie z bajkopisarzem Grzegorzem Kosdepke

O całowaniu, o tym skąd się biorą dzieci, czy o związkach frazeologicznych rozmawiały dzieci z Grzegorzem Kasdepke na spotkaniu zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. To jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy dla dzieci i młodzieży. Jego powieści i opowiadania weszły na listę lektur szkolnych.

23 maja do SP1 w Turku zawitał długo wyczekiwany gość. Na jego wizytę szkoła czekała aż trzy lata. Grzegorz Kasdepke stuprocentowy bajkopisarz, który od prawie ćwierć wieku zajmuje się pisaniem, a od siedemnastu lat robi to zawodowo. Był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Współpracuje z wieloma wydawnictwami literackimi. Grzegorz Kasdepke pisze dużo o wielkich problemach małych dzieci, o ich emocjach i uczuciach. Jest autorem m.in. takich książek, jak: „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, „Kacperiada”, „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci?”, „Mity dla dzieci”. Za swoją twórczość literacką został wielokrotnie nagrodzony.

Grad pytań i “sznur po autografy”

Pisarz, jak poinformował zapisuje w notesach pytania od swoich czytelników. Mam ich już zapisanych prawie trzy. Po dzisiejszym dniu z pewnością przyda mu się kolejny, bowiem uczniowie SP1 Turek zasypali bajkopisarza gradem pytań. Chcieli wiedzieć jaki ma telefon, co lubi jeść, gdzie mieszka, o której wstaje, ile długopisów wypisał, jaki jest jego ulubiony sport, kolor, czy która jego książka najwięcej zarobiła pieniędzy? Pytań nie było końca, na które Kasdepke chętnie odpowiadał.

Na koniec spotkania nastąpiła chwila, na którą na wszyscy czekali, czyli rozdanie autografów. Aby go uzyskać trzeba było ustawić się w długiej kolejce…

“Grzegorz Kasdepke w oczach dzieci”

To tytuł konkursu czytelniczo-plastycznego zorganizowanego przez bibliotekarki Elżbietę Nowak oraz Aleksandrę Antczak w związku z wizytą pisarza w turkowskiej “Jedynce”. Dziś w obecności pisarza nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Komisja konkursowa przyznała trzy równorzędne nagrody.

Laureatami konkursu zostali:

  • Stanisław Nawrot  III a
  • Dawid Podębski III b
  • Wiktoria Zefirjan IV c

Ponadto dyplomy i upominki za udział w konkursie otrzymali:

Oliwia Knapkiewicz III a, Kacper Hyży III a, Nadia Kamińska III a, Filip Perliński III e, Oliwia Siwek III b, Kornelia Kacprzak III d, Katarzyna Majcherek IV a, Anna Przekwas V b, Julia Kucharska IV a, Oliwia Hartman IV a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.


Tagi: , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Wrzesień 2018 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
pt 21

Kino TUR. Iniemamocni 2

21 września - 24 września
pt 21

Kino TUR. Zakonnica

21 września - 24 września
pt 21
sob 22

Tuliszków. Rajd Rowerowy Zawrót Głowy

22 września godz. 09:30 - 12:00
sob 22
sob 22

Gm. Turek. I Rodzinny Rajd Rowerowy

22 września godz. 11:00 - 18:00

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.