Turek. Święto Policji – czas awansów, odznaczeń i podziękowań

Święto Policji w Turku

42 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Turku otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Akty mianowania wręczono podczas lokalnych obchodów 98. rocznicy powstania Policji Państwowej.

W piątek, 4 sierpnia turkowskie obchody Święta Policji zainaugurowała uroczysta msza święta w intencji funkcjonariuszy oraz ich rodzin. Punktem kulminacyjnym był uroczysty apel, podczas którego kilkudziesięciu policjantów lokalnej komendy w obecności przełożonych, przedstawicieli władz i instytucji odebrało odznaczenia i awanse zawodowe.

Komendant Powiatowej Policji w Turku Michał Grzelak o historii Policji

24 lipca 1919 roku jest datą szczególną, to właśnie w tym dniu kiedy niepodległa Rzeczpospolita po latach niewoli i zaborów, po odzyskaniu niepodległości tworzyła zręby niepodległego państwa, powołano do życia wiele niezbędnych instytucji w tym Policję Państwową – mówił komendant.

Podkreślił również, że działania podejmowane przez policję mają służyć społeczeństwu, dlatego nie mogą być realizowane w izolacji od obywateli. Niezbędna jest współpraca wszystkich instytucji i samorządu terytorialnego. Dziękował za zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa i wspieranie tutejszej jednostki.

Kwiaty, podziękowania i życzenia

Święto Policji, to czas kiedy tak naprawdę trzeba szczególnie dziękować Państwu za waszą służbę dla Ojczyzny. Za służbę, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego. Cieszymy się, że z roku na rok wasza praca, wasza służba jest coraz bardziej doceniana przez społeczeństwo. Dzięki temu, to społeczeństwo coraz chętniej wypowiada się o swojej Ojczyźnie, że jest bezpieczna. Państwo jako funkcjonariusze policji macie w tym największy udział – mówił generał Marek Kubiak.

W swoim wystąpieniu ponadto zaznaczył, że ponad 6 mld zł zostało przeznaczonych na poprawę funkcjonowania jednostek. Na ich uzbrojenie, uposażenie, a także gratyfikacje policjantów. Wyraził nadzieję, że część tych środków spłynie do powiatu tureckiego.

O bezpieczeństwie mówił także poseł Ryszard Bartosik

W dniu waszego święta chciałbym złożyć, jak najlepsze życzenia. Podziękować za ciężką, codzienną służbę, bo dzięki temu my tutaj w powiecie tureckim możemy czuć się bezpieczni. Możemy także czuć się bezpiecznie w naszym województwie dzięki całej wielkopolskiej policji, jej pracy. Możemy czuć się bezpiecznie w naszym kraju. To przede wszystkim zasługa policjantów. Ważna jest filozofia, by nie stwarzać sobie problemów. Dzięki wam, takiej filozofii możemy w naszym kraju każdego dnia czuć się bezpieczni.

W każdej komendzie Święto Policji, to okazja do awansów i odznaczeń

Tradycyjnie, podczas wczorajszego święta przyznano odznaczenia państwowe, resortowe i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Prezydent Andrzej Duda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Srebrnym Medalem za długoletnią służbę odznaczył aspiranta sztabowego Janusza Rupnika.

Minister Spraw Wewnętrznych w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa porządku publicznego Brązową Odznakę Zasłużony Policjant nadał aspirantowi sztabowemu Andrzejowi Łajdeckiemu.

Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Turku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu w trybie wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przedterminowo na stopień aspiranta sztabowego mianował – starszego aspiranta Andrzeja Łajdeckiego.

Na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu Komendant Główny Policji mianował na stopień młodszego inspektora policji – podinspektora Romana Ciesielczyka.

Na stopień nadkomisarza Policji mianowani zostali: komisarz Zenon Wieczorek i komisarz Andrzej Grobelski.

Stopień aspiranta sztabowego Policji otrzymali starszy aspirant Piotr Poszwa oraz Jacek Śliwiński.

Starszymi aspirantami Policji zostali aspiranci:

 • Bartłomiej Białas,
 • Biernacki,
 • Robert Kudła.

Na stopień aspiranta Policji mianowano:

 • Krzysztofa Bukowieckiego,
 • Przemysława Jasnowskiego,
 • Radosława Krzyżanowskiego,
 • Łukasza Płuciennika,
 • Aleksandra Rembowskiego.

Mianowania na młodszych aspirantów otrzymali sierżanci sztabowi:

 • Katarzyna Kotońska,
 • Łukasz Kozłowski,
 • Marzena Kwaśna,
 • Patryk Piaskowski,
 • Robert Rojak.

Stopień sierżanta sztabowego Policji otrzymała Dominika Mąka.

Stopniem starszego sierżanta Policji mianowano:

 • Izabelę Biernacką,
 • Konrada Bryla,
 • Damiana Chrzęściewskiego,
 • Karola Fryta,
 • Mateusza Grabarczyka,
 • Daniela Maćkowskiego,
 • Damiana Rynkiewicza,
 • Klaudię Szymczak.

Komendant Powiatowy Policji w Turku na stopień starszego posterunkowego Policji mianował Michała Pęczaka.

W czasie uroczystości nie zapomniano także o pracownikach cywilnych KPP w Turku. Zostali oni wyróżnieni listami pochwalnymi, a są to: Grzegorz Cieślak, Lesław Maciejewski, Michał Światowski, Kamil Tokarski, Mariola Rabczewska, Beata Figurska, Katarzyna Frątczak, Marzena Kozanecka, Agnieszka Pakuła i Karol Suleja.

W imieniu odznaczonych i awansowanych serdecznie dziękował nadkomisarz Zenon Wieczorek

Dziękuję przełożonym za uznanie naszego wysiłku i poświęcenia włożonego podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych. Składam najgorętsze podziękowania cichym bohaterom tego święta, naszym rodzinom i bliskim. Za to że są, za to że trwają przy nas i obdarzają nas miłością i cierpliwością. Pomagają przezwyciężyć trudy codziennej, policyjnej służby.

Wszystkim awansowanym i odznaczonym serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za ciężko wykonywaną z pasją i poświęceniem służbę i pracę.

 

 


Tagi: , , , , , , ,

« Kwiecień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.