Turek. Wracamy do tematu ul. Komunalnej

Ul. Komunalna w Turku

Nie tak dawno pisaliśmy o fatalnym stanie ulicy Komunalnej. Pracownicy pobliskich firm mają problem z dojazdem do swojego zakładu pracy. W podobnej sytuacji są działkowcy, którzy mają utrudniony dostęp do swoich ogrodów.

W reakcji na nasz tekst zareagował radny Radosław Idzikowski, który pod artykułem Burmistrzu, co z tą ul. Komunalną? zamieścił swój komentarz.

ul. Komunalna ma być zrobiona do końca września( nie asfalt ) utwardzona taką odpowiedz otrzymałem odpowiedz na złożoną interpelację, także mieszkańcy proszę o cierpliwość.

Redakcja Turek24 dotarła do interpelacji radnego złożonej 30 marca 2017 roku

Radosław Idzikowski rzeczywiście prosi w niej o wyrównanie i utwardzenie ulicy Komunalnej. W odpowiedzi na interpelację, udzielonej 6 kwietnia czytamy jednak:

Wydział Inżynierii Miejskiej informuje, że w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone prace związane z profilowaniem części gruntowej ul. Komunalnej.

Profilowanie drogi jest wyrównaniem wybojów i kolein, ale nie jest jej utwardzeniem. W odpowiedzi na interpelację nie ma ani słowa o terminie. Dobrze jakby na przyszłość pan radny nie wprowadzał opinii publicznej w błąd.

Wczoraj postanowiliśmy sprawdzić, jak idą prace związane z naprawą ulicy

I oto co zastaliśmy: Na części ulicy nawieziony został piach i…, no i tyle w tym temacie. Mimo wszystko cieszymy się, że nasz artykuł przyśpieszył decyzję o rozpoczęciu naprawy ul. Komunalnej. Na stronie Turek24 na Facebooku radny Adrian Wielogórski poinformował, że

… betony, które będą zerwanie z ulicy Orzeszkowej, będą pokruszone i użyte jako kruszywo do utwardzenia i wyrównania ul. Komunalnej.

Miejmy nadzieję, że droga zostanie jednak przyzwoicie utwardzona.

Mamy nadzieję, że nawiezienie piasku to dopiero początek naprawy drogi, a nie koniec. Nie o taką chyba naprawę użytkownikom tej ulicy oraz mieszkańcom Turku chodziło. Będziemy uważnie przyglądać się i informować naszych czytelników o postępie prac. Poniżej kilka fotek z obecnego etapu prac.


Tagi: , , ,

« Kwiecień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.