Turek. Trzech kandydatów do fotela dyrektora szpitala

SP ZOZ Turek

Znamy już nazwiska kandydatów na dyrektora SP ZOZ w Turku. Nie ma chyba niespodzianki, że wśród nich jest obecny p.o. dyrektora turkowskiej lecznicy Krzysztof Sobczak (PiS).

19 lutego, ruszył konkurs na dyrektora turkowskiego szpitala. Zaskoczeniem był przede wszystkim bardzo krótki termin na składanie przez kandydatów wymaganych dokumentów, który wyznaczono na 28 lutego. Okres raptem siedmiu dni roboczych mógł faworyzować kandydatów mających na co dzień dostęp do danych finansowych i organizacyjnych szpitala. Z tego powodu osoby z zewnątrz, także te spoza powiatu tureckiego, chcące napisać rzetelną koncepcję pracy na stanowisku dyrektora oraz funkcjonowania SP ZOZ w Turku opartą na aktualnych danych, postawione zostały w trudniejszej sytuacji. Nie każdy codziennie przegląda BIP powiatu i niekoniecznie mógł znaleźć ogłoszenie już 19 lutego po godz. 15.00

W poniedziałek 4 marca komisja konkursowa, w skład której wchodzą: Dariusz Kałużny (PiS) – przewodniczący komisji, Władysław Karski (LPS), Przemysław Jandy (członek Powiatowej Komisji Wyborczej z ramienia PiS), Katarzyna Szkudlarek – Graczyk (LPS), Jan Smak (PiS), Grzegorz Wojtczak (PiS) dokonała oceny formalnej dokumentów kandydatów.

Trzech kandydatów do fotela dyrektora szpitala

W BIP Starostwa Powiatowego w Turku pojawiła się lista kandydatów, którzy przeszli do następnego etapu. Komisja dokona oceny wiedzy i umiejętności kandydatów w zakresie zarządzania podmiotem leczniczym w toku indywidualnych rozmów przeprowadzonych z kandydatami. W związku z tym na rozmowę zostaną w sumie zaproszeni: Paweł Czerwiński (Włocławek), Tomasz Ignaczewski (Koło), Krzysztof Sobczak (Turek).

  • Paweł Czerwiński jest lekarzem i kierował już turkowską lecznicą od listopada 2013 do lipca 2014. Kontrakt miał jednak do marca 2015 r. W tamtym okresie wicestarostą był … Władysław Karski. Jako powód rezygnacji dyrektor podał brak możliwości realizowania, z przyczyn niezależnych od dyrektora, programu naprawczego oraz własnych koncepcji restrukturyzacji.
  • Tomasz Ignaczewski jest lekarzem, aktualnie piastuje stanowisko z-cy dyrektora ds. lecznictwa w SP ZOZ w Turku. W przeszłości pełnił obowiązki dyrektora szpitala w Kole.
  • Krzysztof Sobczak od miesiąca pełni obowiązki dyrektora SP ZOZ w Turku.

Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych komisja zarekomenduje zarządowi powiatu kandydata, który uzyska najlepszą ocenę. Będzie to trochę dziwna sytuacja, w której przewodniczący Dariusz Kałużny oraz członek Władysław Karski będą rekomendować m.in. staroście Dariuszowi Kałużnemu i wicestaroście Władysławowi Karskiemu kandydata na dyrektora szpitala.


Tagi: , , , ,

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.