Turek. Wystartował VI Maraton Koleżeński
Kolejna edycja Maratonu Koleżeńskiego wystartowała. Dziś, 25 sierpnia w samo południe na starcie pojawiło się blisko 40 zawodników, którzy postanowili pokonać przynajmniej jedną z dwóch przygotowanych 21 km tras.
Po raz szósty uczestnicy maratonu spotkali się tradycyjnie przy placu zabaw na os. Muzyków w Turku skąd wystartowali. Na starcie pojawili się gospodarze biegu samorząd osiedla nr 6 na czele z Henrykiem Kacprzakiem, który od trzech lat współpracuje przy organizacji wydarzenia oraz kandydat na burmistrza Waldemar Trojan.
Pogodę mamy super, takiej jeszcze nie było. Także myślę, że będzie fajnie – mówił Krzysztof Tomaszewski.
Trasa podzielona została na dwa 21 km odcinki. Pierwsza część maratonu wiedzie ulicami miasta i okolic: ul. Chopina, Al. Jana Pawła II, ul. Uniejowską, Al. Solidarności, ul. Górniczą, Szadowie Pańskim, Obrębizną. Druga wiedzie przez tereny leśne Turku, Rudę oraz Grabieniec.
[arve url=”https://youtu.be/WSfTLrsXb34″ mode=”normal” promote_link=”yes” /]
Po biegu o godz. 17.00 odbędzie się festyn rodzinny z zabawą taneczną.
