UKS Judo Tuliszków na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. UKS Judo Tuliszków

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych to najważniejsza impreza sportowa rozgrywana dla tej kategorii wiekowej.

W tym roku impreza odbyła się  w województwie lubelskim w Zamościu. Były to finały, do których dostać się było można poprzez eliminacje rozgrywane wcześniej w poszczególnych województwach w ramach mistrzostw regionu III zgodnie z podziałem Polskiego Związku Judo.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży organizowana była przez Ministerstwo Sportu, Samorząd Województwa Lubelskiego, Polski Związek Judo i UKJ Legion Zamość. Mistrzostwa w tym roku były bardzo wyjątkowe, głównie ze względu na sytuację panującą w Polsce. Liczyło się nie tylko dobre przygotowanie. Zachowując wszystkie wytyczne, organizatorzy, trenerzy i zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dostosowali się do zasad obowiązujących w Polsce. Wszystkim przyświecał cel bycia najlepszym w Polsce.

Swój cel mieli także zawodnicy tuliszkowskiej sekcji judo, którzy przystąpili do zmagań po eliminacjach. W pierwszym dniu mistrzostw najwyższą lokatę z naszych zawodników zdobyła Julia Kocimska, która niestety w walce o brązowy medal uległa zawodniczce z Bytomia. Należy zaznaczyć, iż Julia jest młodziczką i startowała w wyższej kategorii wiekowej, co można uznać za sukces. Jan Antoniewicz po dobrych bojach zajął ostatecznie siódme miejsce. Był to dobry start. Dzięki dobrej i ciężkiej pracy może jeszcze zajść daleko. W drugim dniu stratowała medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek Natalia Poprawska. W drugiej rundzie musiała uznać wyższość zawodniczki z Elbląga i niestety odpadła z turnieju. Przed klubem Judo Tuliszków jeszcze najważniejsza impreza, mianowicie Mistrzostwa Polski Młodzików, do których trwają przygotowania.

Wyniki:
  • Julia Kocimska – 5 miejsce
  • Jan Antoniewicz – 7 miejsce
  • Natalia Poprawska – eliminacje

Przede wszystkim gratuluję zawodnikom awansu do Mistrzostw Polski. To duży sukces, zajęte miejsca przez moich zawodników to wynik dobrej pracy i poświęceniu się jej. Trenują, łącząc treningi z nauką w szkole. Mimo to realizujemy przygotowany program, który powoli przynosi efekty – mówi Michał Gaj

Wyjazd wspierał Jakub Kowalczyk z firmy IzoSerwis oraz Krzysztof Roman, burmistrz Tuliszkowa.

Trener sekcji
– Michał Gaj


Tagi:

« Grudzień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
wt 01

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00
sob 05

Kalinowa. Zbiórka krwi

5 grudnia godz. 09:00 - 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.