Władysławów. 34-latek z trzema zarzutami, w tym za posiadanie narkotyków

Kara pozbawienia wolności do lat 5 grozić może mężczyźnie, który popełnił szereg wykroczeń  w ruchu drogowym. Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, znieważył policjantów i miał przy sobie narkotyki. 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 

W sobotę, 27 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę na terenie gminy Władysławów. Około godz. 9.30, w Chylinie kierujący BMW po przejechaniu obok policjantów gwałtownie przyśpieszył. Prędkość oddalającego się pojazdu wyniosła 70 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h. Policjanci ruszyli za BMW, ale pojazd zaczął oddalać się ze znaczną prędkości i został zatrzymany kilka kilometrów dalej. W trakcie kontroli funkcjonariusze WRD ujawnili szereg wykroczeń, m.in. niestosowanie się przez pasażera do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, brak badań technicznych pojazdu, nieprawidłowy stan techniczny pojazdu (uszkodzony reflektor, wystające ostre krawędzie w pojeździe, oklejone folią szyby). Funkcjonariusze poinformowali kierującego o skierowaniu wniosku do sądu i zakazali dalszej jazdy.

Kolejny pościg za BMW

Mimo przekazania informacji o zakazie dalszej jazdy, kierujący wraz z pasażerem wsiedli do samochodu i oddalili się z miejsca kontroli. Policjanci kolejny raz ruszyli w pościg za BMW, ale kierujący uniemożliwiał wyprzedzenie, zajeżdżał drogę i gwałtownie hamował. Do zatrzymania pojazdu doszło kiedy wjechał w drogę gruntową i policjanci zablokowali mu wyjazd. W czasie kontroli osobistej u kierującego, 34-letniego mieszkańca powiatu tureckiego policjanci ujawnili trzy foliowe woreczki z suszem roślinnym. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna podczas kontroli wyzywał i ubliżał policjantom. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Mężczyzna, przy którym policjanci ujawnili narkotyki usłyszał trzy zarzuty dotyczące: posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Mężczyzna mógł kierować samochodem znajdując się pod wpływem środków odurzających, w związku z czym została pobrana mu krew do badań. Jeśli okaże się, że kierował autem pod wpływem środków odurzających, grozić mu będzie dodatkowo do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Turek


Tagi: , ,

« styczeń 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.