ul. Leśna. Parcie na szkło polityków PiS. Nawet mały sukces ma wielu ojców [wideo]

Turek. Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy ul. Leśnej

Burmistrz Romuald Antosik podpisał z wicewojewodą wielkopolskim Anetą Niestrawską umowę na dofinansowanie budowy ul. Leśnej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowity koszt inwestycji to 2,77 mln zł, z czego miasto Turek wyłoży 1,42 mln zł, a wojewódzka dotacja wyniesie 1,35 mln zł.

W piątek w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Turku podpisano umowę na dofinansowanie budowy ul. Leśnej. Ku zaskoczeniu wielu na uroczystości stawił się tabun polityków PiS, jakby miało mieć miejsce wydarzenie o przełomowym znaczeniu dla Turku. Oczywiście ul. Leśna jest ważna, zwłaszcza dla kilkudziesięciu osób przy niej zamieszkujących, ale mimo wszystko jest to ulica osiedlowa. Obecność wicewojewody Anety Niestrawskiej była zrozumiała. W ramach swoich obowiązków służbowych przyjechała podpisać umowę. A jaką rolę pełnili posłowie Witold Czarnecki i Ryszard Bartosik? Co z ulicą Leśną ma wspólnego starosta Dariusz Kałużny, że pchał się przed obiektywy mediów?

Poseł Bartosik głosował przeciwko, ale pierś do zdjęcia wystawia

Ryszard Bartosik głosował przeciwko milionom dla ulic na os. Leśna. W lutym bieżącego roku ujawniliśmy, że Poseł Bartosik był przeciwko inwestycjom w Turku. Głosował przeciwko przyznaniu dla Turku inwestycji rzędu 19 mln złotych, w tym 7 mln zł na budowę ul. Leśnej i Chełmońskiego. Nie przeszkodziło mu to jednak prężyć wczoraj piersi podczas podpisania umowy o przyznaniu dotacji w wysokości 1,35 mln zł. Gdyby jeszcze miał jakikolwiek wkład w pozyskaniu dofinansowania, ale przecież był to konkurs, prawda panie pośle? Dofinansowanie otrzymały najlepsze projekty w Wielkopolsce. Chociaż wielu ma i do tego uzasadnione wątpliwości. Arbitralną decyzją premiera Morawieckiego pozbawiono dotacji kilka projektów gmin podpoznańskich, pomimo iż wcześniej znajdowały się na liście wojewódzkiej wśród zadań przewidzianych do dofinansowania.

Wpadka wicewojewody Anety Niestrawskiej

Lokalni notable PiS tak byli zafrapowani, by dobrze wypaść na zdjęciach, że nie poinformowali wicewojewody o sytuacji w Turku związanej z inwestycją przy ul. Leśnej.

Pierwszym krokiem milowym jest zawsze dla samorządu pozyskanie środków zewnętrznych, ale drugim pozyskanie dobrych wykonawców. Takich wykonawców, którzy rzetelnie wykonają inwestycję, a przede wszystkim terminowo – komentowała Aneta Niestrawska.

Tymczasem wyniki konkursu ogłoszone zostały na początku maja tego roku, zaś same wnioski składane były przede wszystkim we wrześniu roku 2018. Od tego czasu miasto Turek przeprowadziło procedurę przetargową, podpisało umowę z wybranym wykonawcą i przekazało plac budowy. Burmistrz Antosik nie omieszkał wyprowadzić wicewojewodę z błędu.

Budowa ulicy Leśnej powinna zostać zakończona do połowy listopada 2019 r.

 


Tagi: , , , ,

« Sierpień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
pt 23
sob 24
sob 24
nie 25

gm. Turek. Dożynki gminno-miejsko-parafialne

25 sierpnia godz. 12:30 - 20:00
nie 25

Brudzew. Dożynki gminno – parafialne w Kolnicy

25 sierpnia godz. 13:00 - 20:00
nie 25
nie 25

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.