Uniejów gospodarzem Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0

Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń naukowo-gospodarczo-samorządowych Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 odbędzie się zaledwie 20 km od Turku. Tegorocznym gospodarzem oraz współorganizatorem będzie miasto Uniejów. Na wczorajszej konferencji prasowej organizatorzy ujawnili szczegóły trzeciej już edycji tego wydarzenia.

Ponad tysiąc uczestników, gwiazda bluesa oraz premiera polskiego wynalazku, to tylko przedsmak tego co będzie się działo podczas trzydniowego forum, które odbędzie się 18 – 20 października.

Największe wydarzenie gospodarcze w Polsce poświęcone zostanie w dużym stopniu funduszom unijnym, wynalazkom, polskiej pozycji w strukturach europejskich, a przede wszystkim polskim krajowym i regionalnym inteligentnym specjalizacjom i innowacji.

Chcemy pokazać innowacyjne rozwiązania, gdzie chcemy stworzyć debaty, na których porozmawiamy i o nauce, i o biznesie i o samorządzie. Jest to międzynarodowa debata z udziałem 1000 branżowych liderów, innowatorów, inwestorów platformy transferu technologicznego – mówiła Agnieszka Mirosz z Centrum Inteligentnego Rozwoju.

25 konferencji, 150 prelegentów oraz 1000 uczestników

W czasie październikowej imprezy odbędą się liczne szkolenia, konsultacje, wykłady. Wśród nich międzynarodowa debata poświęcona przyszłości Polsce w UE, unijnemu budżetowi i rozwojowi gospodarczemu. Jak zapowiedziano w pierwszym dniu organizatorzy chcą się skupić na OZE. Uczestnicy debaty rozmawiać będą m.in o innowacyjnych metodach wykorzystania wody geotermalnej. Jednym z ważniejszych tematów będzie także Przemysł 4.0 i wyzwania w perspektywie rozwoju sztucznej inteligencji.

Na 100-lecie niepodległości oraz Urzędu Patentowego… wynalazek 

Drugi dzień, to m.in. sesje eksperckie dla przedsiębiorców nt. strategii ochrony w kraju i za granicą w zakresie wynalazków, wzorów użytkowych, znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Ponadto odbędzie się Wielki Finał Konkursu DISCOVERY DAYS AWARDS. Tego dnia zaprezentowany zostanie również wynalazek prof. Ignacy Mościcki. Prezydent RP opracował w swoim podręcznym laboratorium na Zamku Królewskim wynalazek. Inspiracją była choroba oddechowa Marszałka Piłsudskiego. Była jedna z pierwszych na świecie maszyn do oczyszczania powietrza wewnątrz budynku oraz pierwsza na świecie z funkcją oczyszczania powietrza ze smogu. Z tego co ustalili historycy techniki były „zbudowane” dwa egzemplarze – jeden w Zamku Królewskim (siedzibie Prezydenta RP) i drugi w Głównym Inspektoracie Sił Zbrojnych (miejsce urzędowania Piłsudskiego, dzisiejszy gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów).

Urząd Patentowy zainicjował próbę odtworzenia wynalazku w nowoczesnej formie. Zadania odtworzenia wynalazku podjęło się Centrum Inteligentnego Rozwoju. Właśnie ruszają prace związane z rekonstrukcją wynalazku, a efekt końcowy będzie można po raz pierwszy podziwiać w czasie trwania MFIR 3.0

Trzeci dzień zapowiada się równie interesująco. Tego dnia będzie miała miejsce m.in. prezentacja polskich wynalazków w czasie trwania Targów „Uznane Marki”. Będzie można także wziąć udział w szkoleniu, jak skuteczne budować wizerunek organizacji oraz dowiedzieć się, jak pozyskiwać fundusze unijne.

Gala Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018

Podczas trwania forum zostaną wręczone Polskie Nagrody Inteligentnego Rozwoju pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostają podmioty, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, stanowiąc podstawę zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. W piątek pięciu z nich otrzymało certyfikaty: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe FIEDOR-BIS w kategorii: Innowacje w przemyśle 4.0, Akademia Kształcenia Europejskiego Krzysztof Kuryłowicz w kategorii: Innowacje społeczne, Gmina Bobrowniki w kategorii Samorząd przyjazny inwestorowi, Kancelaria Transportowa KOBEN Sp. z o.o. w kategorii Innowacje w transporcie oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji w kategorii Innowacje w edukacji.

MFIR 3.0 z gwiazdami

Forum to także goście z zagranicy. Na rozpoczęcie wydarzenia przyjedzie światowy autorytet z dziedziny zarządzania organizacją i rozwoju osobistego. Kto to taki? O tym dowiemy się w czerwcu. Wystąpi także bluesowa wokalistka Shaun Booker, która na swoim koncie ma udział w International Blues Challenge. Energetycznym występem zarobiła tam sobie na miano “Cesarzowej Beale”. Pojawią się także inne głośne nazwiska, ale o nich także usłyszymy w kolejnych odsłonach imprezy.

Całość agendy MFIR 3.0 znajduje się na stronie głównego organizatora wydarzenia Centrum Inteligentnego Rozwoju.

I to wszystko odbędzie się w małej gminie liczącej zaledwie 7,5 tys. mieszkańców. Środki, które pozyskał i pozyskuje Uniejów napędzają go biznesowo i gospodarczo. Nic tylko zarezerwować sobie czas na 18-20 października 2018 r.


Tagi: ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Wrzesień 2018 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
pt 21

Kino TUR. Iniemamocni 2

21 września - 24 września
pt 21

Kino TUR. Zakonnica

21 września - 24 września
pt 21
sob 22

Tuliszków. Rajd Rowerowy Zawrót Głowy

22 września godz. 09:30 - 12:00
sob 22
sob 22

Gm. Turek. I Rodzinny Rajd Rowerowy

22 września godz. 11:00 - 18:00

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.