W mikołajkowy wieczór promowali “Zdrowie pod choinkę”

SP 5 Turek. Festyn rodzinny Zdrowie pod choinkę

W mikołajkowy wieczór w SP 5 Turek po raz kolejny odbył się coroczny festyn, podczas którego całe rodziny szukały sposobów na zdrowie. Dlaczego „Zdrowie pod choinkę”?

Ponieważ nasze grudniowe spotkanie jest promocją zdrowia w jego holistycznym ujęciu. Świeże, naturalne odżywianie, aktywność fizyczna, a przede wszystkim zdrowie psychiczne i duchowe, czyli realizowanie pasji, dzielenie się swoim hobby, szukanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego i to, co jest naszym priorytetowym celem: zacieśnianie więzi rodzinnych, wielopokoleniowych podczas przygotowywania stroików, ozdób, ciast i w czasie wspólnego spędzania czasu podczas festynu. Ponadto „Zdrowie pod choinkę” chcemy ofiarować w prezencie tym, którzy go właśnie najbardziej potrzebują. Dlatego każdemu festynowi w naszej szkole przyświecają cele charytatywne.

Co w tym roku można było zobaczyć w szkole na os. Wyzwolenia?

Oprócz tradycyjnych stoisk klasowych, oferujących domowe produkty żywnościowe, piękne ozdoby na choinkę, stroiki czy inne artystyczne drobiazgi, z których dochód wspiera osoby najbardziej potrzebujące oraz WOŚP, zaoferowano uczestnikom szereg atrakcji.

Wśród aktywnych form wspierających zdrowie fizyczne były m.in. rodzinne rozgrywki w tenisa stołowego z nagrodami (zaproponowane przez rodziców uczniów z klasy VI c  – tu serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Sochackiego), zabawy z piłką w sali gimnastycznej czy  coroczne bicie rekordu w największej liczbie osób skaczących przez skakanki w jednym momencie. Gościem specjalnym byli karatecy z klubu Kyokushin Karate w Turku, którzy przybyli do „Piątki” pod wodzą sensei Dariusza Jasiakiewicza z niezwykle ciekawym pokazem swoich umiejętności. Ponadto w trosce o zdrowie można było zmierzyć ciśnienie oraz zasięgnąć porady pielęgniarki szkolnej Pani Wandy Wójcik, a w zaciszu korytarza A obejrzeć filmy edukacyjne „Śmietnik w mojej głowie”, w tym „Gorzka prawda o cukrze”.

O zdrowie psychiczne, szczególnie w zakresie  profilaktyki uzależnień, zadbała pedagog szkolna Pani Joanna Marciniak, organizując warsztaty ph. „Zbliżają się święta! Wyślij kartkę zamiast sms”, tym samym włączając się w ogólnopolską kampanię przeciwdziałania fonoholizmowi. Dla tych, którzy poszukiwali prezentu pod choinkę, nauczyciele bibliotekarze przygotowali, jak co roku, kiermasz książek. Tuż obok natomiast można było spróbować szczęścia w loterii zorganizowanej przez nauczycieli świetlicy i wygrać puzzle, maskotki czy inne ciekawe, piękne zabawki czy bibeloty, wspierając przy tym potrzebujących. Stołówka szkolna stała się miejscem, w którym znaleźli azyl goście nielubiący zgiełku i ceniący sobie ciszę. W miłej atmosferze można było wypić kawę, herbatę i posilić się zakupionymi produktami, ciesząc się rozmową ze spotkanymi podczas festynu przyjaciółmi i znajomymi.

Do zobaczenia za rok!
Dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom Obsługi za zaangażowanie!

Dyrekcja Szkoły i Koordynatorzy SzPZ

Tagi: , ,

« Grudzień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
śr 02

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00
sob 05

Kalinowa. Zbiórka krwi

5 grudnia godz. 09:00 - 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.