W Turku pracownicy przedszkoli przebadani na obecność koronawirusa

Pracownicy dwóch samorządowych przedszkoli zostali przebadani na obecność koronawirusa. Dzisiaj otworzono te placówki oraz szkoły podstawowe.  Z początkiem czerwca planowane jest również, że swą działalność wznowi żłobek. 

Do wszystkich sześciu miejskich przedszkoli samorządowych uczęszcza łącznie 865 dzieci. Chęć powrotu na zajęcia zadeklarowali jedynie rodzice 36 przedszkolaków. Zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi w związku z tym otwarte zostały dwie placówki. Zajęcia opiekuńcze w formie dyżuru odbywać się będą dla 20 dzieci w Przedszkolu Samorządowym Nr 3 oraz dla 16 dzieci w Przedszkolu Samorządowym Nr 7.

Sanepid odmawia testów pracownikom oświatowym

Zanim władze Turku zdecydowały się na otwarcie w poniedziałek placówek, w magistracie zapadła decyzja o przebadaniu ich pracowników. Miasto zwróciło się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku o przeprowadzenie bezpłatnych testów dla pracowników przedszkoli. Jednak otrzymało decyzję odmowną. Pomimo tego – decyzją burmistrza – w dwóch placówkach oświatowych, które zostały wyznaczone do wznowienia działalności zadecydowano o przebadaniu pracowników.

Testy przesiewowe na obecność koronawirusa zostały wykonane pracownikom przedszkoli, w których rozpoczęły się zajęcia. Wyniki nie wykazały obecności koronawirusa – informuje miasto.

Podobne pismo skierowane do PSSE w  Turku wystosował wójt Cezary Krasowski, w którym to poprosił o wykonanie testów dla pracowników oświatowych. Jaka będzie odpowiedź w tym przypadku?

Czytaj również: Wójt Brudzewa chce przebadać pracowników oświaty. Czy Sanepid sfinansuje testy?

O tym, że badanie takie jest, jak najbardziej wskazane pokazuje chociażby przykład z przedszkola w Stobnie Siódmym w powiecie kaliskim. Dziś media informowały, że u sprzątaczki wyniki potwierdziły zakażenie koronawirusem. W rezultacie 10 pracowników oraz 5 dzieci i ich rodziny zostały skierowane na kwarantannę.

Zajęcia opiekuńcze w szkołach 

Od dziś także uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych. W Turku rodzice zgłosili 31 dzieci do udziału w takich zajęciach: 7 w Szkole Podstawowej nr 1, 13 w Szkole Podstawowej nr 4 oraz 11 w Szkole Podstawowej nr 5.

Uczniowie klas I-III w grupach do 12 osób będą brali udział w zajęciach świetlicowych, w godzinach pracy świetlicy, a zainteresowani posiłkami będą mogli korzystać z obiadów ze szkolnej stołówki. Dzieci z klas ósmych mogą przychodzić na konsultacje przed egzaminem kończącym edukację w szkole podstawowej – wyjaśnia urząd miejski.

Od 1 czerwca br. planuje się również uruchomienie Żłobka Miejskiego w Turku. Na tę chwilę chęć oddania dzieci pod opiekę zadeklarowało 15 rodziców. Jak informuje urząd również w tym przypadku pracownicy placówki zostaną poddani badaniom na obecność koronawirusa. Ponadto pracownicy żłobka i miejskich przedszkoli zostali zaopatrzeni w środki ochrony osobistej.


Tagi: ,

« październik 2021 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.