Wójt Brudzewa chce przebadać pracowników oświaty. Czy Sanepid sfinansuje testy?

Wójt Cezary Krasowski chce przebadać pracowników oświaty na obecność koronowairusa. Zwrócił się z prośbą o sfinansowanie testów do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku. 

W kraju przedszkola i żłobki zostały otwarte, ale działają w okrojonym zakresie. Część samorządów jednak zdecydowała się na rozpoczęcie ich działalności w późniejszym terminie. Wójt Brudzewa, już 5 maja informował, że jak na razie nie widzi możliwości wznowienia pracy placówek oświaty na swoim terenie. Argumentował, że do ich otwarcia potrzebne są przygotowania dodając, że rozpoczęcie pracy przedszkola z oddziałami nie będzie możliwe wcześniej niż 25 maja.

Czytaj również: Powiat turecki. Które gminy otworzą przedszkola i żłobki?

Od tego dnia także zgodnie z informacją MEN możliwe będzie prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będzie można łączyć z zajęciami dydaktycznymi. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje, czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej czy z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość.

Testy dla pracowników oświaty?

Dziś (20 maja) wysłałem pismo do inspektora sanitarnego z prośbą o przebadanie nauczycieli przedszkola i szkół – informował włodarza na środowej sesji. Dodał, że chodzi o personel pedagogiczny klas I-III oraz niepedagogiczny. Zaznaczył, że zwrócił się o sfinansowanie przez PSSE w Turku testów przesiewowych.

Takie rozwiązanie ma zapewnić większe bezpieczeństwo dzieciom, ale i nauczycielom. Zgodnie z wytycznymi GIS do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.

Ponadto podczas obrad informował, że aby dostosować placówki oświaty w Brudzewie do wytycznych GIS to na tę chwilę potrzebuje 15 tys. zł  – to są maseczki, przyłbice, płyny, rękawice, fartuchy, które się zużywają – wyjaśnił włodarz. Wskazał, że  przypadku utrzymywania się epidemii od września będą potrzebne kolejne pieniądze na zabezpieczenia ochrony osobistej.


Tagi: ,

« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.