Wielkopolska pielgrzymka sołtysów już 12 marca

Pielgrzy

W sobotę, 12 marca odbędzie się VI pielgrzymka sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Uroczystość jest doskonałą okazją spotkania się sołtysów z różnych zakątków Wielkopolski, integracji oraz wymiany doświadczeń.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 12 marca o godz. 12.00 w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu (Plac Świętego Józefa). Uroczystej Mszy Świętej, w intencji wielkopolskich sołtysów, przewodniczyć będzie ks. Bpa Damian Bryla Ordynariusza Diecezji Kaliskiej. Po mszy uczestnicy złożą kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Pielgrzymka sołtysów w Dzień sołtysa

Następnie obchody dnia sołtysa przeniosą się do hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Stawiszynie. Rozstrzygnięty tam zostanie etap wojewódzki konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

VI pielgrzymka sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu to wydarzenie integrujące sołtysów oraz podkreślające ich wyjątkową rolę jaką pełnią w życiu społeczności wiejskich. Sołtysi to przedstawiciele lokalnych społeczności. Często aktywizują oraz integrują mieszkańców, organizując rozmaite inicjatywy lub przedsięwzięcia. Organizowane wydarzenie to także forma docenienia ich wysiłku i zaangażowania w sprawy polskiej wsi i jej rozwoju nie tylko gospodarczego, ale przede wszystkim kulturowego i społecznego.

– mówi Wicemarszałek województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

11 marca w naszym kraju obchodzony jest Dzień Sołtysa, święta, które zwraca uwagę społeczeństwa na rolę sołtysów jaką odgrywają w życiu lokalnych społeczności. Jest także okazją do podziękowania za troskę o sprawy wsi oraz jej mieszkańców. Dzień Sołtysa pokazuje, że sołtysi są nieodłącznym elementem życia społeczności wiejskich, znają potrzeby i możliwości, rozwiązują codzienne sprawy oraz reprezentują sołectwo na zewnątrz.


Tagi: , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.