Władysławów. Jesienne popołudnia w Centrum Aktywności „Senioratka”

Dzięki Stowarzyszeniu „Koniczynka” we Władysławowie, które realizuje projekt Centrum Aktywności „Senioratka” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich jesienne popołudnia  seniorów nie są szare, a czas płynie szybko i przyjemnie. Seniorzy mają bowiem wypełniony aktywnie każdy dzień. Od poniedziałku do piątku uczestniczą w różnorodnych zajęciach, warsztatach, których efektem są prawdziwe dzieła sztuki rękodzielniczej i kulinarnej.

Jesienne popołudnia w Centrum Aktywności „Senioratka” upływają seniorom bardzo kreatywnie. Ostatnie zmagania na warsztatach rękodzielnictwa artystycznego „W stronę tradycji” związane były z bibułkarstwem, bukieciarstwem, szyciem i filcowaniem. Pod czujnym okiem trenerki Zofii Kolędy seniorzy poznawali techniki wykonywania kwiatów z bibuły oraz szyli zabawki i ozdoby choinkowe z filcu.
W trakcie warsztatów z filcowania na mokro prowadzonych przez Aldonę Piwooską używając czesanki wełnianej, wody i mydła seniorzy wykonywali filcowe obrazy w jesiennych kolorach. Kwiatowe kompozycje mogą stanowić oryginalną ozdobę mieszkania lub upominek.

Nadchodzące święto Wszystkich Świętych zainspirowało naszą kolejną prowadzącą Ewę Dzieran – Hadław do zainicjowania prac związanych z przygotowaniem wiązanek przeznaczonych na groby bliskich. Kilka kwiatów, liści, wianki pozwoliło na stworzenie niepowtarzalnych i pięknych wiązanek. Uczestnicy warsztatów bukieciarskich mieli podwójną satysfakcję z wykonywanej pracy. Okazało się bowiem, że nie jest to zbyt trudno sztuka, a jednocześnie poprawiło samopoczucie naszych seniorów, bowiem przygotowanie wiązanek na groby mają już za sobą.

Anieli już przylecieli…

Jeszcze nie Boże Narodzenie, a jednak seniorzy już się przygotowują do grudniowych świąt. Na ostatnich spotkaniach wykonywali bowiem techniką deqoupage’a piękne anioły. Decoupage to sztuka ozdabiania papierowymi serwetkami, wycinankami różnych przedmiotów począwszy od maleńkich drobiazgów a skończywszy na meblach przy użyciu farb i innych preparatów. Metoda ta jest niezwykle trudna, wymagając precyzji i dyscypliny jednak nasi seniorzy poradzili sobie z nią doskonale. Piękne, oryginalne anioły będą z pewnością ozdobą ich domów. A my już wkrótce będziemy mogli je podziwiać podczas Koncertu „Kolędy i Pastorałki”

Mniam, mniam…

Któż z nas nie jest łasuchem? A kto z nas nie lubi czasami poeksperymentować w kuchni? Dla władysławowskich seniorów owo eksperymentowanie rozpoczęło się na dobre 2 października, bo właśnie tego dnia ruszyły nasze warsztaty kulinarne – „Tradycje kulinarne obszaru”. Pod czujnym okiem Barbary Prusinowskiej seniorzy gotują wspaniałe potrawy o których istnieniu nie mieli pojęcia. Niezmiernie cieszymy się, że sprawia to im tak wiele frajdy, zresztą nam też!

A.P


Tagi: ,

Kalendarz wydarzeń

« Marzec 2019 » loading...
P W Ś C P S N
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
pon 25

Kino TUR. Lego® Przygoda 2

22 marca - 25 marca
pon 25

Kino TUR. Green Book

22 marca - 25 marca
pt 29

Kino TUR. Kobiety mafii 2

29 marca - 1 kwietnia

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.