ZSR Kaczki Śr. z certyfikatem “Przystań w sieci”

ZSR Kaczki Śr. z certyfikatem “Przystań w sieci”

Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich otrzymał certyfikat “Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021”

W minionym roku szkolnym Zespół Szkół Rolniczych brał udział w projekcie “Przystań w sieci”. Powstał on z inicjatywy Facebooka, NASK BIP I UNICEF Polska. Celem projektu było propagowanie odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci I bezpieczeństwa online.

ZSR Kaczki Śr. z certyfikatem “Przystań w sieci” - plakat

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w serii szkoleń e-learningowych na temat, między innymi prywatności w sieci, cyberprzemocy I cyberzagrożeń, reputacji online, szkodliwych I niebezpiecznych treści w Internecie. Bazując na wiedzy zdobytej podczas szkoleń, klasa 2MRE przygotowała Kodeks Korzystania z Internetu, a klasa 2TR wzbogaciła go swoimi rysunkami.

W szkole pojawiły się plakaty wyrażające sprzeciw wobec cyberprzemocy, a w Internecie filmiki pokazujące, jak cyberagresorzy mogą skrzywdzić w sieci. Autorami filmików byli uczniowie klasy 2TR. Na lekcjach informatyki była możliwość dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy nasze urządzenia są bezpieczne.

Dzień Świadomego Korzystania z Internetu

Podsumowaniem projektu i okazją do prezentacji swojej pracy był Dzień Świadomego Korzystania z Internetu. Odbył się 15 czerwca 2021 r. Tego dnia odbyło się spotkanie z przedstawicielką Powiatowej Komendy Policji w Turku. Rozwinęła ona temat ryzykownych zachowań w sieci I odpowiedzialności karnej za przestępstwa w Internecie. Na zakończenie spotkania Wiktoria Krawczyk zaśpiewała piosenkę “Mokra poducha”, do której słowa napisała Patrycja Lancman.

Uczniowie mogli też sprawdzić się w quizie na temat bezpieczeństwa w sieci. Swoim zaangażowaniem w projekt uczniowie wysyłają wszystkim wiadomość:

Korzystaj świadomie z Internetu, a będziesz tam bezpieczny! Bądź odpowiedzialnym użytkownikiem, a bezpieczni będą inni!

Dziękujemy koordynatorkom projektu w naszej szkole Pani Arlecie Pawlak Jakubowskiej i Agnieszce Taranowicz wraz z uczniami z klas 2 TR i 2MRE.


Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.