Pompy powodziowe dla OSP. Uroczystość przekazania w Turku
Pompy powodziowe wysokiej wydajności trafią do OSP z pięciu powiatów Wielkopolski. Uroczyste wręczenie sprzętu odbędzie się w Turku.
Pompy powodziowe wysokiej wydajności trafią do jednostek OSP z pięciu powiatów Wielkopolski. Jedna z pomp trafi do OSP Turek. Uroczyste wręczenie sprzętu odbędzie się 10 października w siedzibie turkowskiej jednostki.
Pompy powodziowe dla OSP z pięciu powiatów
Nowoczesne pompy powodziowe zostaną przekazane m.in. jednostkom OSP z Turku, Kałku, Trębaczowa, Powiercia oraz Żernik. Sprzęt kupił Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Poznaniu. Koszt jednego zestawu to ok. 100 tys. zł. 70% wartości pokrył Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a 30% to środki własne.
Pompy powodziowe są niezwykle uniwersalne. Mogą służyć do przepompowywania wody na duże odległości, wspierać akcje gaśnicze, usuwać skutki podtopień, a także pomagać w sytuacjach awarii sieci wodociągowych czy oczyszczalni.
– To dla nas ogromne wyróżnienie, że właśnie Turek zostanie gospodarzem tego ważnego wydarzenia – podkreślają druhowie z OSP Turek.
Uroczystość rozpocznie się w piątek 10 października o godzinie 10:00 w siedzibie OSP Turek przy ul. 3 Maja 8. Oprócz wręczenia sprzętu odbędzie się także szkolenie z obsługi i konserwacji pomp.


