BlogOświataPolitykaSamorządWielkopolska

15 mln zł z WRPO na kształcenie zawodowe w powiecie tureckim i kolskim

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał umowę na dofinansowanie projektu pn. Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego. Ze strony beneficjentów umowę podpisali starosta turecki Mariusz Seńko oraz starosta kolski Wieńczysław Oblizajek.

Łączna wartość projektu, realizowanego  przez powiat turecki we współpracy z powiatem kolskim wynosi 15 mln zł, w tym wysokość środków przekazanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 13,3 mln zł (WRPO). Środki zostaną zainwestowane w rozwój szkolnictwa zawodowego w celu stworzenia inteligentnego, wyróżniającego się na tle innych regionu

Na potrzeby kształcenia młodzieży na innowacyjnych kierunkach technicznych, przewidziano modernizację i wyposażenie w nowoczesny sprzęt oraz materiały dydaktyczne Zespołu Szkół Technicznych w Turku, Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich oraz Zespołu Szkół Technicznych w Kole. Zakup wysokospecjalistycznego sprzętu i urządzeń do praktycznej nauki zawodu zapewni absolwentom naszych szkół pełne przygotowanie do natychmiastowego wejścia na rynek pracy bądź kontynuacji nauczania na uczelniach wyższych. Dla zapewnienia uczniom i nauczycielom najlepszych warunków nauczania zaplanowano przeprowadzenie prac modernizacyjnych i remontowych obejmujących m.in. poprawę estetyki pracowni, wymianę instalacji elektrycznej, wymianę posadzek, drzwi wejściowych do poszczególnych pracowni oraz toalet uczniowskich z urządzeniami do korzystania przez uczniów o ograniczonej zdolności ruchowej.

Warto zaznaczyć, że 16 lutego 2017 r. powiat turecki podpisał umowę na wartość prawie 2 mln zł na realizację komplementarnego projektu pn. „Kształcenie zawodowe młodzieży priorytetem w rozwoju społeczno-gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego”.

One thought on “15 mln zł z WRPO na kształcenie zawodowe w powiecie tureckim i kolskim

  • Panie Antosik nie głupio panu, że pan tak nie potrafi? Postawił pan na PiS i co z tego ma, poza utratą wizerunku u wielu swoich wyborców? Nie trzeba było zbliżyć się do PO lub PSL? Wznieść się nad swoje personalne uprzedzenia? Miasto na tym by zyskało, a pan miałby szansę na reelekcję.
    A tak, „Miałeś, chamie, złoty róg …”

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =