Andrzej Opłatek zwycięzcą Grand Prix CAVALIADA Poznań 2017

Konkurs Grand Prix Cavalida Poznań 2017 - zwycięzca Andrzej Opłatek (fot. Waldemar Wylegalski)

Andrzej Opłatek (20 lat) reprezentujący wielkopolski klub HEAA Turek na koniu Copperfield 40 wygrał Grand Poznania. Jest to najważniejszy konkurs Cavaliady, międzynarodowych zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody CSI3*W.

250 jeźdźców z 26 krajów rywalizowało przez cztery dni w zmaganiach w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konkurs Grand Prix Poznania, stanowił kwalifikację do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Ponadto zawodnicy walczyli również o punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

W niedziele, 3 grudnia Andrzej Opłatek okazał się najlepszy w konkursie Grand Prix LR 160cm World Cup CAVALIADA Poznań 2017. O nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego po pierwszym nawrocie walczyło w sumie 17 zawodników. Jednak, to Opłatek po dwóch przejazdach stanął na najwyższym podium, zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce wywalczył Niemiec Philip Ruping na koniu Clinta, zaś trzecie przypadło Estończyk Urmas Raag i Ibelle Van De Grote Haart.

źródło: foto główne: Waldemar Wylegalski/gloswielkopolski.pl; pozostałe: MTP Sp. z o.o.