Będzie petycja i protest przed starostwem przeciwko covidowym zmianom w szpitalu?

SP ZOZ Turek tonie. Starosta Dariusz Kałużny

Decyzja wojewody wielkopolskiego o przekształceniu szpitala w Turku w placówkę dedykowaną walce z Covid-19 wywołała w mediach społecznościowych protest i burzliwą dyskusję. Mieszkańcy poczuli się zagrożeni, czemu dawali wyraz w swoich licznych komentarzach. Pojawił się pomysł, by władzom powiatu przedłożyć petycję przeciwko przekształcaniu szpitala.

Sytuacja epidemiczna w kraju z tygodnia na tydzień staje się coraz bardziej dramatyczna. Widać już na dłoni, że rząd przespał ostatnie miesiące i nie przygotował kraju na drugą falę epidemii koronawirusa. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, co owocuje chaotycznymi i mało przemyślanymi decyzjami. Do tych drugich na pewno należy decyzja wojewody Łukasza Mikołajczyka o przekształceniu turkowskiej lecznicy w szpital dedykowany walce z Covid-19.

Na portalach społecznościowych pojawiły się informacje, że dotychczasowe oddziały funkcjonujące w SP ZOZ w Turku mają zawiesić swoje funkcjonowanie. A cały szpital dedykuje się przede wszystkim walce z koronawirusem. To raczej mało prawdopodobne, by “zamknięto” cały szpital. Logika podpowiada, by wszystkie oddziały pozostawić czynne, a z każdego z nich wziąć kilka łóżek i w ten sposób zabezpieczyć łóżka dla zakażonych pacjentów. Pozostaje jeszcze kwestia wydzielenia i przede wszystkim odseparowania pacjentów z covidem. Do podobnego rozwiązania przygotowuje się szpital w Krotoszynie.

Będzie protest i petycja mieszkańców do władz powiatu?

Na facebooku mieszkańcy skrzykują się, by 21 października 2020 r. (środa) o godz. 14.00 zebrać się przed Starostwem Powiatowym w Turku i wręczyć włodarzom powiatu petycję przeciwko przekształcaniu szpitala. Ludzie obawiają się przede wszystkim, by SP ZOZ w Turku nie stał się szpitalem jednoimiennym.

Z kadrą medyczną turkowskiego szpitala nikt niczego nie konsultował. Nawet nie poinformował z wyprzedzeniem o swoim zamiarze. W takim razie czy w środę będzie protest? Brak rzetelnych informacji nie uspokoi mieszkańców.

Lekarz Anna Majda na swoim profilu napisała:

Decyzja dla mnie, jako pracownika, jest zaskoczeniem. Mam nadzieję, że uzyskamy informację co z pacjentami z innymi dolegliwościami niż covid. Gdzie będą jeździć pacjenci zabierani z domów np. ze złamaniem do operacji? Czy to wszystko musi się dziać z dnia na dzień? Mamy kilkadziesiąt tysięcy ludzi w powiecie. Chaos.

Anna Majda o dedykowaniu szpitala w Turku walce z Covid-19

Rozsyłany jest także wpis innego lekarza

Drodzy koledzy,
Jesteśmy szpitalem powiatowym SP ZOZ Turek. Jest u nas 5 oddziałów : chirurgia, interna, ginekologia, ortopedia i pediatria. Brak tomografu i rezonansu. Od 23 października mamy być przekształceni jako jednostka zajmująca się leczeniem Covid. W szpitalu zostały zlikwidowane wszystkie oddziały i poradnie i przekształcone jako internistyczne covidowe. My jako pediatrzy i neonatolodzy zostaliśmy skierowani do pracy z pacjentami internistycznymi, a nasze łóżka niemowlęce i noworodkowe policzone jako internistyczne. Na oddziale nie mamy żadnej śluzy, jest jedna izolatka, a oddział ma ruszyć już w piątek. Czy to powszechne aktualnie praktyki czy mamy się czuć namaszczeni przez wojewodę?


Tagi: , , , ,

« Grudzień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
wt 01

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00
sob 05

Kalinowa. Zbiórka krwi

5 grudnia godz. 09:00 - 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.