Będzie skatepark w Turku? Projekt miałby być konsultowany z młodzieżą

Miasto Turek złożyło cztery wnioski o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jednym z nich jest budowa nowoczesnego skateparku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej. To obiekt, o którym od lat marzą młodzi turkowianie.

Poprzedni, drewniany skatepark w OSiR funkcjonował do 2014 roku. Od tego czasu Miasto szukało sposobu na pozyskanie dofinansowania do powstania nowego, już betonowego skateparku. Inicjatywę młodzieży w tym zakresie od początku wspierał burmistrz Romuald Antosik.

Skatepark byłby pierwszym w regionie obiektem tego typu, przeznaczonym dla kilkudziesięciu osób naraz. Zostanie wyposażony w różnego rodzaju elementy przystosowane zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników, to jest dzieci i młodzieży jeżdżącej na deskorolce, rolkach, hulajnodze lub rowerze.
Ostatecznie o tym, jaki to będzie skatepark, zdecyduje młodzież. Jeżeli Miasto otrzyma dofinansowanie, Miasto będzie konsultowało z młodzieżą projekt budowy obiektu.

Chcemy dać młodzieży prawo głosu w sprawie oczekiwań i potrzeb w zakresie ostatecznego kształtu skateparku – mówi burmistrz Romuald Antosik.

Miasto będzie organizować spotkania z młodymi mieszkańcami Turku. Dopiero po konsultacjach z nimi powstanie koncepcja oraz wizualizacja skateparku. Inwestycja miałaby powstać w formule zaprojektuj i wybuduj. Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na milion złotych.

Na wsparcie budowy taką sumą Miasto Turek liczy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W budżecie Miasta nie ma bowiem pieniędzy na sfinansowanie tego przedsięwzięcia bez dofinansowania. Za kilka tygodni przedstawiciele rządu mają przedstawić Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu projekty rekomendowane do dofinansowania. Czy wśród nich będzie turkowski skatepark?

źródło: Miasto Turek, foto: pixabay


Tagi:

« Czerwiec 2021 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.