Burmistrz tłumaczy się z koncepcji budowy skateparku

Koncepcja skateparku w Turku

Totalna krytyka, jaka spadła na zaprezentowaną koncepcję skateparku, zmusiła burmistrza do wydania oficjalnego oświadczenia. Myliłby się ten, kto by uważał, że w trakcie konsultacji burmistrz zaprosi krytyków na dodatkową rozmowę. Myliłby się ten, kto by uważał, że konsultacje są po to, by koncepcję poprawić.

Jeżeli nie można koncepcji skateparku już poprawiać, to po co ją konsultować? Z oświadczenia dowiadujemy się, że wszyscy dookoła są winni, tylko nie burmistrz. Winny jest rząd, winny jest wójt Mikołajczyk. Oczywiście rozdział środków w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych był skandaliczny. Winić jednak wójta sąsiedniej gminy?

Poniżej prezentujemy oświadczenie burmistrza Antosika na temat koncepcji skateparku.

Oświadczenie w sprawie skateparku

Zainteresowani skateparkiem w Turku piszą, że chcieliby, aby był większy, posiadał określone platformy i inne rozwiązania, jakie pozwalają na niemal profesjonalne treningi skaterskie. Właśnie taki duży skatepark chcieliśmy w Turku zbudować. Dlatego wnioskowaliśmy o wsparcie finansowe do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i do Wójta Gminy Turek, której mieszkańcy też korzystaliby z obiektu w Turku. Niestety, rząd, ani gmina Turek nie byli zainteresowani skateparkiem w Turku.

Zwracając się o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę nowoczesnego skateparku, chcieliśmy budować obiekt o powierzchni ok. 1.500 m2. Niestety, od rządu nie dostaliśmy ani złotówki. Szukając dodatkowych możliwości wsparcia finansowego, zwróciliśmy się do Wójta Gminy Turek wiedząc, że z tego obiektu będą chcieli korzystać mieszkańcy gminy. Jednak Gmina Turek także odmówiła dofinansowania budowy skateparku.

W tej sytuacji, kiedy Miasto zostało bez żadnego wsparcia, musiało ograniczyć powierzchnię i zakres przedsięwzięcia. Mając ograniczone środki finansowe, sięgające i tak sumie ok. 800 tys. zł, możemy zaproponować budowę obiektu o powierzchni 364 m2. Gdybyśmy dysponowali wsparciem rządowym i z Gminy Turek, skatepark powstałby większy i spełniałby oczekiwania wszystkich zainteresowanych. Czyli byłby obiektem, jakiego wszyscy w Turku byśmy chcieli. Natomiast zaproponowane rozwiązanie jest najlepszym na miarę środków, jakimi dysponujemy.

 


Tagi:

« Czerwiec 2021 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.