Dalekie i bliskie podróże. Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

Biblioteka w Turku: Dalekie i bliskie podróże. Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

W minioną niedzielę, 17 lipca, odbyło się pierwsze spotkanie podróżnicze w ramach autorskiego projektu Stowarzyszenia Podróżników “Dalekie i bliskie podróże po literaturze”. Cykl literacko-podróżniczych działań został wyłoniony w konkursie na oddolne inicjatywy mieszkańców, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.

Podczas pierwszego projektowego spotkania, które odbyło się w plenerze, w Parku Miejskim im. Konstytucji 3-go Maja, jego uczestnicy mogli wysłuchać niezwykle ciekawych historii Robba Maciąga, spisanych w książce „Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku”. Podróżnik opowiadał o swojej 8-miesięcznej podróży, podczas której odwiedził takie miejsca jak: Turcja, Syria, Pamir, Jedwabny Szlak, Iran, Uzbekistan i Chiny. Była to fascynująca opowieść o ludziach, których spotkał, ale także o herbacie, która jest zawsze gorąca, tak jak zaproszenie do domu.

Robb Maciąg przywiózł ze sobą nie tylko niesamowite historie z podróży, przepiękne zdjęcia z różnych zakątków świata, ale także zestaw etnicznych planszówek, na podstawie których zorganizowane były warsztaty. Uczestnicy mieli możliwość poznać gry z Kenii, Maroka, Starożytnego Rzymu, Korei, Islandii, Meksyku, Nowej Zelandii, Indii, Bangladeszu, Liberii, Tajlandii i Arabii Saudyjskiej.

Kolejne podróżnicze spotkanie zaplanowane zostało na 20 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku. W międzyczasie, w ramach realizowanej inicjatywy, odbędą się także spotkanie wykładowo-warsztatowe poświęcone śladom Adama Mickiewicza w Wielkopolsce oraz wycieczka śladami wieszcza po naszym województwie.


Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.