DeVeris. Starosta wydał pozwolenie. Testy kurtyn przeciwodorowych trwają

Deveris

DeVeris wciąż prowadzi prace nad zniwelowaniem uciążliwości zapachowej. W poniedziałek, 25 listopada doszło do spotkania przedstawicieli spółki z pracownikami Urzędu Miejskiego w Turku. Urząd na temat szczegółów spotkania milczy, informując tylko, że komunikat dotyczący prac wyda DeVeris. Redakcja Turek24 dowiedziała się, że firma posiada już stosowne pozwolenie na wprowadzenie gazów i pyłów do powietrza wydane przez Storostę Tureckiego. 

Na przełomie kwietnia i maja WIOŚ przeprowadził niezapowiedzianą kontrolę zakładu. Wśród nieprawidłowości stwierdzono m.in.: brak pozwolenia na wprowadzanie owych gazów i pyłów do powietrza. W związku z nieprawidłowościami przedstawiciel firmy został ukarany mandatem karnym oraz zobowiązany do wyeliminowania stwierdzonych naruszeń.

Starosta Turecki wydał pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza

Jak informuje przedstawiciel spółki DeVeris posiada ona już pozwolenie na wprowadzenie gazów i pyłów. Takowe zostało wydane przez starostę 14.10.2019. Decyzja jest prawomocna. Pozostałe zarządzenia pokontrolne zostały zrealizowane w protokole kontroli WIOŚ z dn. 18.07.2019r. Pozwolenie na wprowadzenie gazów i pyłów zostało przekazane do GIOŚ.

Spółka z całą stanowczością jednoznacznie oświadcza, że posiada wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia wydane przez Starostę Tureckiego, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz innych organów nadzorujących spółkę – informuje prezes DeVeris Bartłomiej Pobudkiewicz.

Pod koniec września zamontowana została instalacja przeciwodorowa, która ma zniwelować uciążliwości zapachowe. W październiku redakcję Turek24 zapewniano, że testy mają potrwać jeszcze dwa tygodnie. Jednak jak się dowiadujemy wciąż one trwają.

Przedstawiciel spółki podkreśla, że montaż kurtyn antyodorowych jest wynikiem dobrej woli i troski o dobro oraz komfort życia mieszkańców. Nie wynika natomiast z żadnego nałożonego obowiązku. W informacji otrzymanej przez prezesa spółki czytamy:

Obecnie testujemy różne środki antyodorowe, jest ich ok 12. metodą prób i błędów, ponieważ producent oraz firma montująca barierę nie jest w stanie jednoznacznie określić jaki preparat nadaje się najlepiej, w jakim stężeniu, czas natrysku itp. Planujemy takie testy przez min. kolejne 2-4 tygodni.

Z uzyskanych informacji wiemy również, że na skutek ostatnich skarg mieszkańców WIOŚ wszczął w dniu 22 listopada kolejną kontrolę. Potrwa ona do 19 grudnia.


Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.