Dobry występ zawodników KSiSW na pierwszym klubowym Pucharze Świata

W dniu 27 lutego rozegrano pierwszy klubowy Puchar Świata pod patronatem Światowej Organizacji Karate i Europejskiej Organizacji Karate. Wystartowało w nim ponad 1000 zawodników z całego świata.  Klub Sportów i Sztuk Walk reprezentowało troje doświadczonych zawodników.

Miłą niespodziankę sprawił zawodnik Wojciech Gadomski, który  w systemie pucharowym wywalczył v-ce Mistrzostwo Pucharu Świata w Kata. Z kolei Aleksandra Figurska zdobyła 5 miejsce, a na 33 miejscu został sklasyfikowany Artur Kaczmarek. Klub kierowany przez shihan Dariusza Jasiakiewicza w klasyfikacji drużynowej zajął 23 miejsce na 112 sklasyfikowanych klubów z 5 kontynentów. Sukces jest tym większy, gdyż Światowa Organizacja Karate skupia obecnie ponad 103 kraje. Na jej tle Polska jest jednym z liderów, a KSiSW w Turku sekcja Kyokushin Karate jest wiodący .