Karol Serafiński. “Dobrowolnie mandatu nie złożę!”

Sesja Rady Miejskiej Turku

Szanowni Państwo, mieszkańcy Turku

Ostatnie wydarzenia w jakich przyszło mi uczestniczyć oraz wyrok Sądu Okręgowego w Koninie doprowadziły do uznania mnie winnym. Od samego początku zaprzeczałem oskarżeniom, które mi stawiano. Rzeczywistość jednak okazała się być inna.

Mimo braku jakichkolwiek dowodów w postaci nagrań, rozmów na zabezpieczonym dyktafonie, uznano mnie winnym popełnienia czynu zabronionego. Trudno jednak jest mi zaakceptować fakt, że słowa moich dawnych kolegów, a obecnie przeciwników politycznych stały się podstawą uznania przez Sąd mojej winy. Jak bowiem można mówić o próbie nagrywania rozmów, skoro urządzenie przy pomocy którego miałem tego dokonać w ogóle nie zawierało jakiegokolwiek nagrania? Czy pragnąc dokonać nagrania rozmów zapomniałbym takie urządzenie uruchomić? Te pytania pozostawiam wszystkim do rozważenia w swoim sumieniu. Na te pytania każdy z Państwa też będzie musiał sobie sam odpowiedzieć.

W tym miejscu pragnę jednak odnieść się do stanowiska Rady, które zostało przyjęte głosami moich oponentów. W moim przekonaniu cała sprawa znajduje swój początek w sporze jaki się rozpoczął w ramach Stowarzyszenia „Ziemia Turkowska”, którego w przeszłości byłem członkiem. Wskutek mojej nieustępliwości i dążenia do wyjaśnienia kwestii wydatkowania pieniędzy, które na to Stowarzyszenia przeznaczyłem – zamiast otrzymania wyjaśnienia, (które mi się przecież należało) spotkałem się z bezpardonowym oskarżeniem, którego finał właśnie się rozegrał.

Stanowisko Rady odbieram jako nieuprawnioną próbę wymuszenia na mnie rezygnacji z funkcji Radnego, jako osoby niewygodnej dla obecnej władzy. Wyjaśniam jednak, że choć nie zgadzam się z treścią zapadłego wyroku, to go uznaję.

Wymierzona mi kara grzywny w rozumieniu przepisów kodeksu wyborczego nie pozbawia mnie jednak z mocy prawa mandatu radnego. Z tego powodu w mojej ocenie stanowisko Rady podjęte na Sesji 9 lutego 2021 r., ma na mnie wymóc rezygnację z funkcji radnego. Wskazuję zatem, że taką próbę uznaję za bezpodstawną. Celem jej jest tylko próba pozbycia się ze składu rady radnego, który stał się solą w oku lokalnej władzy w tym mieście.

Z tego oto powodu oświadczam jednoznacznie, że dobrowolnie mandatu nie złożę!

Wręcz odwrotnie, z dniem dzisiejszym jeszcze wnikliwiej będę się przyglądał działaniom rządzących Turkiem członkom Stowarzyszenia „Ziemia Turkowska”. W swych pracach na rzecz naszego samorządu jeszcze bardziej będę konsekwentny, a przejawy nieuczciwości będę piętnował z całą stanowczością.

Wszystkich moich wyborców i inne osoby chcę zapewnić, że w moich działaniach jestem otwarty, odważny, mam szczere i dobre intencje i nie przestraszy mnie działanie innych na moją szkodę, a członków „Ziemi Turkowskiej” w szczególności.

Chcę nadmienić, że jeżeli jednak któraś z osób, z którymi w przeszłości się kontaktowałem w związku z finałem tej sprawy poczuła, że w jakikolwiek sposób mogła zostać z mojej strony skrzywdzona – to każdą z tych osób serdecznie za to przepraszam.

Karol Serafiński


Tagi: ,

« Kwiecień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.