“Drogówka” z Turku nie ma sobie równych

KPP Turek. Policjant Ruchu Drogowego 2019

Policjanci Ruchu Drogowego z Turku kolejny raz zajęli drużynowo pierwsze miejsce w eliminacjach do wojewódzkiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2019”. Funkcjonariusz Dominik Mąka, w piątek nie miał sobie równych w jeździe sprawnościowej motorem, samochodem oraz kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu przy wyłączonej sygnalizacji.  

Tegorocznym gospodarzem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Turku. Do wojewódzkich eliminacji konkursu przystąpi policjanci z komend w Koninie, Kole, Słupcy i Turku. Turkowską komendę reprezentowali mł.asp. Piotr Walczak, sierż.szt. Dominik Mąka oraz asp. Radosław Krzyżanowski.

Wczorajsze zmaganie rozpoczęły się od odprawy. Następnie funkcjonariusze z udali się na jedno z turkowkskich skrzyżowań, gdzie komisja sprawdzała ich umiejętności kierowania ruchem. Później przyszedł czas na sprawnościowe konkurencje, jak jazda motorem oraz samochodem po wyznaczonym torze.

Drużynowo znów najlepsi

Policjanci z naszej komendy okazali się mało gościnni nie dając szans kolegom z sąsiednich powiatów. Bezkonkurencyjny okazał się sierż.szt. Dominik Mąka, który nie miał sobie równych we wszystkich trzech konkurencja. Zajął on również pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej. Na drugim i trzecim podium stawali także funkcjonariusze z KPP w Turku. Byli to kolejno asp. Radosław Krzyżanowski i mł.asp. Piotr Walczak. Policjanci z Turku przy tak silnym zespole po raz kolejny wygrali też klasyfikację drużynową. Najlepsi byli również minionych latach w 2018 i 2016 roku. W roku 2017 zajęli drugie miejsce przegrywając tylko jednym punktem z konińską drogówką.

Zdobyte miejsca i puchary były tylko dodatkiem do tego wszystkiego. Jestem w 100% przekonany, że wszyscy z was reprezentują niemalże równe, fantastyczne umiejętności w zakresie ruchu drogowego – mówił mł.insp. Michał Grzelak Komendant KPP w Turku dodając, że jest naprawdę dumny z tego, co funkcjonariusze z turkowskiej komendy zaprezentowali.

Najlepsi funkcjonariusze z pozostałych komendach:

MKP w Koninie

  1. ex aequo sierż.szt. Dawid Woziński oraz st.sierż Mariusz Gruchalski
  2. mł.asp. Przemysław Druszcz

KPP w Słupcy

  1. sierż. szt. Roman Wysokowski
  2. ex aequo st. sierż. Piotr Przybylski oraz sierż szt. Andrzej Wrotecki

KPP w Kole

  1. mł.asp. Sebastian Wojtczak
  2. st. sierż. Marcin Malesza
  3. sierż.szt. Łukasz Wypychowski

Najlepsi policjanci, którzy zdobyli pierwsze miejsce w poszczególnych komendach będą reprezentować poszczególne komendy w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w czerwcu. Z KPP w Turku będzie to sierż.szt. Dominik Mąka. Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznych eliminacji, które odbyły się w Koninie zajął on także pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej, a na szczeblu wojewódzkim uplasował się na wysokim czwartym miejscu.

foto: Turek24, KPP w Turku


Tagi: , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.