Finał Mistrzostw Wielkopolski nie dla UKS Piątka Turek

UKS Szamotulanin Szamotuły - UKS Piątka Turek 3:2

Kadeci UKS Piątka Turek nie poradzili sobie we wtorek z drużyną UKS Szamotulanin Szamotuły. Niewiele im zabrakło aby wejść do finału Mistrzostw Wielkopolski, niestety mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla klubu ze Szamotuł.

Młodzi siatkarze i tym razem ulegli UKS Szamotulanin Szamotuły. Był to już ich drugi, rewanżowy mecz o wejście do finałów Mistrzostw Wielkopolski.

Przypomnijmy, pierwszy barażowy mecz drużyna z Turku rozegrała 6 stycznia i niestety na swoim boisku przegrała 2:3 (26:24, 25:20, 22:25, 20:25, 10:15).

Dziś sprawdziło się siatkarskie powiedzenie, jak nie wygrywasz 3:0, przegrywasz 2:3 (na nieszczęście dla naszych zawodników). Ogromne brawa za walkę do samego końca – mówili po meczu.

W rewanżu, który się odbył wczoraj, tj. 9 stycznia w Szamotułach ponownie musieli uznać wyższość drużyny przeciwnika. I choć drugi i trzeci set przyniósł wygraną, to cały mecz zakończył się na niekorzyść turkowskiego klubu wynikiem 3:2 (30:28, 24:26, 24:26, 25:22, 15:13).

Dzisiejszy mecz rozstrzygnął, że to UKS Szamotulanin awansował do finałów Mistrzostw Wielkopolski – gratulujemy. Naszym chłopcom zabrakło naprawdę niewiele, by doprowadzić do złotego set. Mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny zagrały na najwyższym poziomie – dziękujemy za tak wspaniałe emocje – tak skomentowali siatkarskie zmagania.