Jaki wybrać ręcznik do sauny?

Jaki wybrać ręczniki do sauny?

Sauna to miejsce stworzone z myślą o relaksie i oczyszczaniu ciała z toksyn. Pobyt w niej to swego rodzaju misterium, dlatego warto się dobrze przygotować. Jeden ręcznik do sauny? To zdecydowanie za mało! Potrzebne ci będą dwa, a może nawet trzy.

Po co chodzimy do sauny?

Pobyt w saunie nie jest przykrym obowiązkiem, ale przyjemnością. Saunujemy się dla relaksu, oderwania od codzienności (dosłownie, bo do sauny nie wniesiemy telefonu, a więc jesteśmy całkowicie offline), dla oczyszczenia ciała z toksyn, dla doznań zmysłowych i estetycznych. Osoby, które bywają w saunie regularnie, mówią o lepszym samopoczuciu, większej odporności na infekcje, ładniejszej, gładszej i wyraźnie zdrowszej skórze. Zanim jednak pójdziemy do sauny, musimy się do tego dobrze przygotować.

Jak prawidłowo korzystać z sauny?

Jaki wybrać ręczniki do sauny?Jeśli znamy saunę tylko z filmów i seriali telewizyjnych, możemy mieć błędne informacje na temat jej funkcjonowania. Z oczywistych powodów widzimy w niej kobiety i mężczyzn, którzy są odziani w kostiumy kąpielowe. W rzeczywistości w żadnym razie nie powinniśmy tak postępować. Stroje kąpielowe szyte są z tkanin syntetycznych, które pod wpływem wysokiej temperatury mogą wydzielać szkodliwe substancje. Z tego samego względu, jeśli chcemy zabrać do sauny ręczniki z haftem, powinniśmy dokładnie sprawdzić ich skład.

Kolejnym błędnym założeniem jest przekonanie, że w saunie można się tak po prostu położyć na deskach i postawić stopy na podłodze. Nie można. Jeśli pobyt w saunie ma być efektywny i bezpieczny, ciało nie powinno mieć kontaktu z drewnem. Właśnie dlatego będzie potrzebny duży ręcznik, którym przykryjemy ławę. Na takim ręczniku możemy usiąść lub się położyć. To drugie rozwiązanie pozwala lepiej rozluźnić mięśnie. Ten ręcznik powinien być bardzo duży. Można wykorzystać ręcznik plażowy, który ma minimum 160 cm długości. Jeśli chcemy mieć wyprostowane nogi, lepiej sprawdzi się ręcznik o długości 200 cm.

Teoretycznie na takim ręczniku powinniśmy położyć się całkiem nago, ale nie każdy ma tyle śmiałości, szczególnie w saunach koedukacyjnych. Dlatego warto mieć ze sobą drugi ręcznik, którym owiniemy części intymne ciała. Ten na odmianę może być nieco mniejszy. Zamiast ręcznika można wykorzystać specjalny kilt do sauny zapinany na rzep. W każdym przypadku trzeba pamiętać, że okrycie ciała powinno być luźne i nieprzylegające.

Ile ręczników potrzebujemy do sauny?

Do samej sauny potrzebne będą dwa ręczniki. Jeden, na którym się położymy i drugi do okrycia. Ale to nie wszystko. Po wyjściu z sauny czeka nas kąpiel i wówczas potrzebny będzie trzeci ręcznik, którym się wytrzemy.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego nie możemy wykorzystać ręczników, których używaliśmy w saunie. Odpowiedź jest prosta. Bo to w ten ręcznik wsiąkają uwalniające się z ciała toksyny. Na pewno nie chcemy ich wetrzeć w skórę z powrotem. Cały pobyt w saunie byłby wówczas zmarnowany.

Ten trzeci ręcznik nie musi być tak duży, jak ręcznik do leżenia. Warto jednak wybrać taki, którym się swobodnie wytrzemy.

Bawełna czy mikrofibra? Która tkanina będzie lepsza na ręcznik do sauny?
Trzy ręczniki to spory bagaż, dlatego może zaistnieć pokusa zabrania ze sobą ręczników z mikrofibry. Faktycznie są lekkie, cienkie, bardzo chłonne i szybko wysychają, ale mikrofibra nie jest tkaniną naturalną, więc nie sprawdzi się w gorącej saunie.

Najlepiej rozwiązać to w ten sposób: bezpośrednio do sauny zabieramy dwa ręczniki bawełniane, najlepiej marki Eurofirany, są bardzo chłonne – jeden bardzo duży, drugi trochę mniejszy. Na czas „po saunie” przygotowujemy ręcznik z mikrofibry w rozmiarze 70×140. Mimo że duży, można go zwinąć w ciasny rulon, więc nie zajmie dużo miejsca, a bardzo ułatwi dokładnie wytarcie się.
« styczeń 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.