Jerzy Buzek poparł kandydaturę Ireneusza Niewiarowskiego [wideo]

Jerzy Buzek i Ireneusz Niewiarowski

Premier Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, pojawił się dziś w Turku. Zadeklarował poparcie dla Ireneusza Niewiarowskiego, kandydującego do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej.

Podczas konferencji na turkowskim rynku podkreślił znaczenie kandydata dla przeprowadzonej reformy samorządowej.

To między innymi jego zasługa, że udało nam się przeprowadzić reformę samorządową. W tym samym czasie pracowaliśmy w polskim rządzie, on był w sejmie wtedy. Wszystkie działania żeby uruchomić nasze małe ojczyzny, żeby obywatele tych mniejszych, większych miejscowości miały wpływ na to, co się dzieje, w jaki sposób wydawać pieniądze to jest dzisiaj taki nasz kapitał rozwojowy – mówił Jerzy Buzek, dodając że dzięki tej reformie władze miasta mogą podejmować decyzje inwestycyjne, jak chociażby ostatnia związana z elektrownią gazową.

Były premier oraz były przewodniczący PE, a obecnie członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii mówił także o zmianach w regionie i wyzwaniach, które go czekają

Warto mieć na uwadze platformę do współpracy regionów górniczych. Cały region Konina i Turku to są rejony jeszcze górnicze albo pogórnicze. Należy je przekształcić po to, aby młodzi ludzie mogli znaleźć pracę w nowoczesnych firmach.

Jak podkreślił muszą to być kierunki działania które nie zanieczyszczą środowiska. – Nie ma nic ważniejszego jak energetyka odnawialna. Na okres przejściowy potrzeby jest gaz. Dlatego elektrownia gazowa jest dobrym przejściem.

W kontekście nowej, unijnej perspektywy finansowej warto powalczyć o pieniądze na geotermie. Tocząca się dyskusja nad nową strategią rozwoju Wielkopolski daje możliwość zasygnalizowania tematu wykorzystania wód geotermalnych w Turku czy szerzej w całej wschodniej Wielkopolsce. Jak podkreślił premier na to znajdą się duże pieniądze w UE. Prawdopodobnie około 30% środków w nowym funduszu unijnym na następne lata będzie skierowane na poprawę środowiska naturalnego.  – Wykorzystanie wód geotermalnych mieści się w zadaniach, które chcemy realizować – zaznaczył Jerzy Buzek.


Tagi: , , , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.