Nowy nabytek SP ZOZ zaparkowany w garażu w Tuliszkowie?

karetka

Hucznie przekazana na zwołanej w grudniu konferencji prasowej karetka dla SP ZOZ w Turku może wkrótce zmienić miejsce garażowania. Zakupiona z funduszy zewnętrznych do tej pory była nieużywana z powodu braku m.in. takiego urządzenia, jak GPS.

Karetka, która kosztowała 375 tys. zł dopiero od 1 lutego ma zacząć jeździć po terenie powiatu tureckiego. Jak poinformował Dariusz Kałużny na wczorajszej sesji w Tuliszkowie, podczas wspólnych rozmów z burmistrzem Krzysztofem Romanem padły pewne propozycje.

Pan burmistrz zaoferował garaż oraz warunki do garażowania. Podejrzewam, że do tego dojdą zapewne jakieś pomieszczenia. Stacjonarna karetka w gminie i mieście Tuliszków – przekazał informację starosta.

Rozbudziło to nadzieje mieszkańców Tuliszkowa na stacjonowanie w ich mieście tego nowego nabytku turkowskiego szpitala. Jednak chwilę później, starosta już je studził.

Pomału. Decyzją wojewody będziemy mieć w tej chwili dwie dyspozytornie – to będzie Poznań, to będzie Konin. Związki zawodowe ze szpitala już do mnie się udały z pytaniem, jak to ma wyglądać? Zadeklarowałem, że pomogę umówić spotkanie z wojewodą czy z dyrektorem Wydziału Zdrowia w Poznaniu, żeby z dyrektorem szpitala pojechały i otrzymały szczegóły. Czy jest taka możliwość, aby karetka tu była? Musimy to zobaczyć, ale mówimy tu o pewnych założeniach.

foto: tczewska.pl

Tagi: , , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.