Kawęczyn. Starosta dalej kolęduje i obiecuje

Malanów. Sesja rady gminy

Dariusz Kałużny, starosta turecki kontynuuje swój objazd po gminach powiatu tureckiego. Dziś zawitał na sesję Rady Gminy Kawęczyn. Także i tu podobnie, jak w Malanowie padły zapewnienia o współpracy i deklaracje. Wśród pytań od radnych przeważały te o inwestycje drogowe, ale nie zabrakło również tych o szpital czy Wydział Komunikacji w Turku.  

Z deklaracji jakie padły odnośnie inwestycji drogowych włodarz powiatu wskazał na wykonanie drogi w miejscowości Dziewiątka.

Jaki byłby termin wykonania tej drogi? – dopytywano się – Tego nie wiadomo, bo wpierw musi powstać projekt.

Pytano również o budowę chodnika przy drodze powiatowej Malanów – Skarżyn – Żdżary, na który została już wykonana dokumentacja w roku 2017. Chciano również wiedzieć czy będzie kontynuowana przebudowa drogi na odcinku Czachulec Stary – Skarżyn. Zaznaczano, że konieczna jest także przebudowa drogi w Głuchowie, gdzie obietnic remontu tej drogi można szukać już kilka lat wstecz.

Odpowiedzią na wszystkie powyższe pytania jest mityczny Fundusz Dróg Samorządowych, na który bardzo liczy obecny starosta. Niestety nie jest on pewnie jedyny, który ma nadzieję pozyskać z niego środki.

Nowy kierownik ma usprawnić działanie Wydziału Komunikacji

Życzeniem jednego z radnych jest usprawnienie pracy Wydziału Komunikacji w Turku. – Ostatnia kadencja też to obiecała, Mariusz Seńko próbował to usprawnić niestety w złym kierunku to poszło. Radny widziałby, aby wyglądało to tak, jak w Koninie czy w Kaliszu, gdzie załatwia się sprawy w ciągu 15-20 minut.

Jak poinformował starosta od soboty wydział ma nowego naczelnika. Został nim Tomasz Darul – wieloletni pracownik, osoba kompetentna. Moja polityka kadrowa polega na tym, że doceniamy osoby pracujące wiele lat, które mają kompetencje i wiedzą jak to naprawić – zaznaczył włodarz powiatu dodając, że w poniedziałki od 9.00 do 17.00 jest czynny Wydział Komunikacji w Turku. – Wczoraj byliśmy z wicestarostą o godz. 16.00 i nie było nikogo.

Nowy naczelnik wraz z pracownikami w przeciągu 3 miesięcy ma za zadanie jego usprawnienie – jeżeli komuś się nie będzie chciało przyłożyć do tej pracy to są inne obszary w życiu co można robić – poinformował Dariusz Kałużny.

Szpital ma się rozwijać

Podobnie, jak w Malanowie także i na sesji w Kawęczynie dementował, jak podkreślił nieprawdziwe informacje o likwidacji oddziałów w turkowskim szpitalu. Z ust starosty padły deklaracje odnośnie utworzenia nowego oddziału po oddziale płucnym. Rozmowy o tym miały być prowadzone na Radzie Społecznej szpitala. – Zdaję sobie sprawę, że to jest kwestia kadry i pozyskania środków zewnętrznych, ale ja też się zobowiązałem, że takie środki na remont tego starego oddziału pozyskam. Mało tego zadeklarowałem również, że pozyskam środki z budżetu powiatu na dokumentację, na przebudowę oddziału ginekologiczno-położniczego. Idziemy w kierunku dobrym. Ja widzę w tym szpitalu potencjał, mówię o tym o dawna i chcę żeby ten szpital się rozwijał – informował starosta.

Dariusz Kałużny widzi w tejże placówce – w pierwszym półroczu – także tomograf, a o pomoc w jego pozyskanie chce prosić gminy. Mowa oczywiście o wyłożeniu odpowiednich środków finansowych.

foto: archiwum redakcji

Tagi: , ,

« Styczeń 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.