Korzeniowski ostrzega klub Lewicy

Radni Platformy Obywatelskiej: Zbigniew Korzeniowski, Marta Kiszewska

Na sesji przewodnicząca rady miasta poinformowała o powstaniu pięciu klubów radnych. Powstał miedzy innymi klub Koalicji Obywatelskiej. Natomiast wokół lidera lewicy powstał klub nazwany “KO i Lewica”. Na temat nazwy tego drugiego klubu głos na sesji zabrał Zbigniew Korzeniowski (PO).

Przewodnicząca rady miasta poinformowała na sesji, że wpłynęły do niej zawiadomienia o utworzeniu pięciu klubów radnych: Ziemi Turkowskiej, Koalicji Obywatelskiej, Razem dla Turku, Łączy nas Turek oraz KO i Lewica. Na temat nazwy tego ostatniego klubu głos zabrał Zbigniew Korzeniowski (PO).

Koalicję Obywatelską tworzą 4 ugrupowania: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni oraz Inicjatywa Polska (Barbary Nowackiej). Ani pan Marian Marczewski, ani nikt z pozostałych radnych tego klubu nie należy do tych partii. Państwa inicjatywa wygląda na próbę przywłaszczenia popularnej nazwy. A to już jest czyn zdefiniowany w polskim prawie (także karnym).

Start z listy komitetu wyborczego nie uprawnia do przywłaszczania sobie jego nazwy. Zwrócę uwagę, ze Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, tak jak wszystkie inne komitety wyborcze z wyborów samorządowych, za 2 miesiące formalnie przestanie istnieć.
– radny Zbigniew Korzeniowski (PO) na sesji Rady Miejskiej Turu


Tagi: ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.