Krwiodawcy SHDK Górnik podsumowali rok.

Turek. Zebranie walne Klubu SHDK Górnik

Nie liczą na żadne przywileje i zaszczyty. Za to bezinteresownie pomagają innym. Dzielą się darem życia jakim jest krew, oddając ją najbardziej potrzebującym. Na walnym zebraniu sprawozdawczym w piątek, 12 kwietnia krwiodawcy z Klubu SHDK Górnik podsumowali swoją ubiegłoroczną działalność. Bogdan Owczarek, prezes organizacji uznał, że to był udany rok. Przede wszystkim dlatego, że zgromadzono 160 litrów krwi.

Od rana prowadzili zbiórkę krwi. Tego dnia udało im się zebrać ponad 24 litry tego cennego daru.

Czytaj również artykuł: Nie zwalniają tempa. Kolejna zbiórka krwi Klubu SHDK Górnik

Po południu dokonali bilansu swojej działalności za rok 2018. Z powodu rezygnacji Waldemara Marczńskiego z funkcji wiceprezesa i Rady Klubu uzupełniono jej skład o nowego członka, którym został Jacek Hoffman. Do klubu, który jest jednym z trzech działających na terenie Turku należy obecnie 118 osób. W ciągu odbytych w 2018 roku akcji zarejestrowało się 314 osób, krew oddało 263 krwiodawców.

Myślę, że to jest dobry rezultat patrząc na inne kluby. Nasz klub przy każdej akcji jest w stanie uzbierać powyżej 20 litrów krwi – informował prezes klubu.

Statystyki od lat są na bardzo wysokim poziomie, więc i podczas tego zebrania nie zabrakło odznaczeń i gratulacji przyznawanych przez zarząd klubu najaktywniejszym członkom. Odznaczenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi odebrali: Karol Wietrzykowski, Sabina Mikołajczyk oraz Zbigniew Cieciura. Z kolei podziękowania za działalność sportową otrzymali Stanisław Mikosik i Krzysztof Matusiak.

Członkowie klubu spotykają się nie tylko na zbiórkach krwi, ale także wydarzeniach integracyjnych i uroczystościach. Uczestniczą w corocznym spotkaniu ogniskowym, balu członków klubu, wycieczkach, spotkaniach z innymi klubami oraz w uroczystościach państwowych z pocztem sztandarowym.

W planach Światowy Dzień Krwiodawcy oraz jubileusz 60-lecia istnienia

W tym roku po raz pierwszy w Turku chcą zorganizować Światowy Dzień Krwiodawcy. Będzie to akcja zbiórki krwi przeprowadzona w urzędzie miejskim, w dniu 14 czerwca połączona z eventem. Wydarzenie zorganizowane zostanie we współpracy z Klubem SHDK przy parafii św. Barbary w Turku oraz Klubem HDK PCK im. św. Floriana w Turku.

Dawcy życia z “Górnika” za dwa lata obchodzić będą jubileusz 60-lecia. Przygotowania do uroczystości chcą już zacząć w tym roku.

Nie ukrywam, że będzie potrzebne zaangażowanie, ale również będzie to duży koszt finansowy. Będziemy chcieli to zrobić we własnym zakresie, ale też będziemy prosić wiele osób o wsparcie – zaznaczył Bogdan Owczarek.

Członkowie rozumieją ile będzie to wymagało pracy, dlatego już podczas piątkowego spotkania było słychać głosy deklaracji pomocy przy organizacji wydarzenia. Niestety coraz mniej mogą liczyć na swojego dotychczasowego dobroczyńcę ZE PAK KWB Adamów S.A., który odmówił wsparcia wczorajszego spotkania za argument podając złą sytuacją finansową firmy.

Rada Klubu po prezentacji sprawozdań większością głosów przy jednym wstrzymującym się otrzymała absolutorium.

Podczas dyskusji zwrócono uwagę na konieczność poprawy komunikacji między członkami, jak również zaznaczono aby wybiórczo nie traktować uroczystości czy świąt państwowych, na które delegacja klubu udaje się z pocztem sztandarowym.

Krwiodawcy zamierzają również wprowadzić zmiany do statutu. W związku z czym powołano komisję statutową, w skład której weszli: Norbert Lament, Leszek Wietrzykowski oraz Marek Rogowski.


Tagi: , ,

« Lipiec 2019 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
pt 19

Kino TUR. Paskudy. UglyDolls

19 lipca - 22 lipca
pt 19

Kino TUR. Niedobrani

19 lipca - 22 lipca
sob 20

Dni Władysławowa

20 lipca godz. 16:00 - 23:30
nie 21

Tuliszków. Koncert Trzech Tenorów

21 lipca godz. 18:00 - 19:30
pt 26

Kino TUR. Agent Kot

26 lipca - 29 lipca

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.