Magistrat tłumaczy zawirowania wokół rewitalizacji parku miejskiego

Turek. Rewitalizacja parku miejskiego

Przez kilka miesięcy prace przy rewitalizacji parku miejskiego były wstrzymane. Rodziło to wiele problemów i zagrożeń, włącznie z groźbą zwrotu dotacji unijnej przyznanej przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Zawieszenie prac przy rewitalizacji parku miejskiego wzbudzało wiele emocji wśród mieszkańców. Dawali temu upust w dyskusjach i komentarzach na portalu społecznościowym Facebook. W końcu magistrat opublikował na swojej stronie internetowej wyjaśnienia do zaistniałej sytuacji.

My też chcemy atrakcyjnego parku

My też chcemy atrakcyjnego parku

Ponieważ wokół rewitalizacji parku miejskiego w Turku rozpowszechniane są różne informacje, często mijające się z prawdą, wyjaśniamy Mieszkańcom co następuje:

• W związku z przedłużaniem się prac w parku, rozważając wszystkie warianty począwszy od zerwania umowy z wykonawcą uznaliśmy, że korzystniejsze dla Miasta Turku będzie jej przedłużenie i pozwolenie firmie zakończyć budowę. Tym bardziej, że płacimy jej tylko za wykonane prace.

• Naszym celem było i jest stworzenie dla mieszkańców Turku atrakcyjnego miejsca do wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Faktem jest, że park wymagał już remontu, aby mógł być wykorzystywany zgodnie z jego przeznaczeniem.

• Fakt, że firma nie wykonała rewitalizacji parku na czas nie jest winą leżącą po stronie Urzędu Miejskiego, ale jest niestety naszym wspólnym problemem. My problem ten staramy się rozwiązać. Uzyskaliśmy od Marszałka Województwa Wielkopolskiego zgodę na przedłużenie umowy, dzięki czemu dofinansowanie jest nadal aktualne. Wyraziliśmy zgodę firmie na dokończenie prac.

• Aktualnie w parku prowadzone są prace związane z membranowym zadaszeniem sceny amfiteatru, trybun dla widowni oraz z utrzymaniem zieleni.

• Dalej robimy swoje, staramy się, czego przykładem jest uzyskanie przedłużenia możliwości dofinansowania, bo chcemy tylko jednego – oddać mieszkańcom atrakcyjne miejsce w Turku.
– Urząd Miejski w Turku

Fot. miastoturek.pl

Tagi: ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.