ZHP Turek. Dzień Myśli Braterskiej zimą przy ognisku

ZHP Turek. Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego harcerze na całym świecie obchodzą ważne święto – Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia ślą życzenia do przyjaciół i spotykają się na uroczystych zbiórkach. Tym razem w Hufcu ZHP Turek ten dzień wyglądał nieco inaczej niż zwykle.

Dzień Myśli Braterskiej to jedno z najbardziej wyczekiwanych skautowych świąt przez harcerzy. Turkowski Hufiec tradycyjnie organizuje w tym czasie biwak pełen aktywności. Tego roku wydarzenie przyjęło inną formę, ze względu na niezwyczajne czasy. Zamiast weekendowego biwaku, zuchy, harcerki i harcerze mieli okazję spotkać się przy ognisku w lesie. Wspólne śpiewogranie i zabawy przy rozgrzewających płomieniach sprawiły, że zimowa pogoda nie była odczuwalna. Nie tylko ognisko zostało zaplanowane dla uczestników spotkania. Kolejną atrakcją były gry i pląsy harcerskie.

W ramach Dnia Myśli Braterskiej ogłoszony został również konkurs pod nazwą „Harcerstwo jest dla mnie…”. Praca konkursowa, która miała być rozwinięciem wspomnianej myśli, mogła przyjąć dowolną formę artystyczną. Każdy uczestnik mógł wyrazić siebie w sposób, który najbardziej mu odpowiadał. Zaśpiewanie piosenki, nagranie krótkiego materiału wideo czy rysunki to jedne z możliwości, z których mogli skorzystać uczestnicy. Najpopularniejszą jednak formą okazały się prace plastycznie. Wyniku konkursu zostały ogłoszone podczas spotkania przy ognisku.

Pomimo innej formy spędzenia tego ważnego dla nas dnia, wszyscy byli bardzo zadowoleni z możliwości spędzenia czasu wspólnie, bo o to właśnie chodzi w harcerstwie. Była to rewelacyjna odskocznia od aktualnego trybu pracy drużyn, czyli w znacznym stopniu zbiórek zdalnych.

pwd. Michał Kałużny
Członek Komendy Hufca ds. wizerunku
Zespół Promocji i Informacji Hufca ZHP Turek


Tagi:

« Kwiecień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.