Maj w krainie lodu, czyli Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno – Przyrodnicza

„Maj w krainie lodu” – pod takim hasłem odbyła się X Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno – Przyrodnicza. Gospodarzem olimpiady był w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku.

Wydarzenie od dziesięciu już lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno młodzieży, jak i nauczycieli, którzy rok rocznie bardzo chętnie biorą w niej udział. Tak też było i teraz, kiedy 15 maja do Ośrodka w Turku przybyła młodzież ze wszystkich zaprzyjaźnionych placówek z Koła, Konina, Rychwała, Słupcy i Stemplewa. Główną ideą olimpiady jest:

  • integracja młodzieży gimnazjalnej szkół specjalnych,
  • kształtowanie umiejętności współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji,
  • ale również budzenie ciekawości otaczającym światem przyrodniczym i nauka zdobywania wiedzy przez doświadczenia.

Uczestników olimpiady i ich nauczycieli oraz gościa, Sławomira Kosobudzkiego, Naczelnika Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Turku ciepło powitała dyrektor Izabela Piotrowska. Następnie organizatorzy przypomnieli krótko ostatnie dziewięć lat i oficjalnie otworzyli X jubileuszową edycję.

Test, wieża z kostek lodu, krzyżówka

Olimpiada przebiegała w dwóch etapach: w pierwszym z nich uczestnicy rozwiązywali indywidualny test wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych. W drugim wykazywali się wiedzą biorąc udział w zadaniach grupowych praktycznych i doświadczalnych. Uczniowie układali najwyższą wieżę z kostek lodu, budowali igloo z kostek cukru, rozwiązywali krzyżówkę. Ponadto obserwowali i opisywali zjawiska fizyczne, obliczali pole powierzchni figury powstałej z puzzli wielkoformatowych. Szczególne zainteresowanie i duże wrażenie wywołało zadanie polegające na wykonaniu doświadczenia chemicznego.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwała komisja składająca się z opiekunów poszczególnych drużyn. O zwycięstwie zadecydowały punkty zdobyte za test, zadania grupowe oraz zaprezentowane doświadczenie. Ponadto do ostatecznej punktacji wliczone zostały punkty przyznane za przywiezione przez drużyny kwiatowe kompozycje w lodzie.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Konina, drugie miejsce Ośrodek z Koła, a miejsce trzecie przypadło gospodarzom. Zarówno laureaci jak i pozostałe Ośrodki otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci pomocy naukowych. Na zakończenie wszystkich czekała niespodzianka w postaci pysznego lodowego torta.

Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele przedmiotów matematyczno – przyrodniczych: Agnieszka Idzikowska, Iwona Andrzejak, Marlena Graczyk, a opiekunem grupy gospodarzy, Karolina Piwowarska. Zorganizowanie olimpiady możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Turku i Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza” w Turku. Bardzo dziękujemy.

materiał nadesłany


Tagi:

« Sierpień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
nie 25

gm. Turek. Dożynki gminno-miejsko-parafialne

25 sierpnia godz. 12:30 - 20:00
nie 25

Brudzew. Dożynki gminno – parafialne w Kolnicy

25 sierpnia godz. 13:00 - 20:00
nie 25
nie 25
nie 25

Tuliszków. Czytanie Wśród Drzew

25 sierpnia godz. 16:00 - 19:00
pon 26
pon 26

Turek. Mobilna gra miejska

26 sierpnia godz. 11:00 - 14:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.