Marszałek Woźniak spotkał się z włodarzami gmin powiatu tureckiego

Od lewej: C. Krasowski, R. Antosik, M. Woźniak

Na zaproszenie Związku Gmin Powiatu Tureckiego do Turku przyjechał marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. To już druga marszałkowska wizyta w Turku, w krótkim odstępie czasu. We wrześniu w turkowskim muzeum podpisywał umowy z burmistrzem miasta. Dzisiejsze spotkanie poświęcone było głównie nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

Podczas spotkania z włodarzami powiatu tureckiego marszałek Marek Woźniak przedstawił założenia nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej w ujęciu regionalnym. Poruszono także temat obszarów pogórniczej interwencji (OPI) oraz wsparcia obszarów, związanych m.in. z rewitalizacją terenów poprzemysłowych i pogórniczych, rozwojem infrastruktury, odnawialnymi źródłami energii, przedsiębiorczością, sferą społeczną i turystyką.

Związek Gmin Powiatu Tureckiego zaprosił włodarza województwa do rozmowy o kształcie przyszłego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027 w kontekście zmian zachodzących na terenie Wielkopolski wschodniej. Wójtowie i burmistrzowie przedstawili marszałkowi trudności z jakimi się spotykają w kwestiach transformacji i zgłosili postulaty względem tworzonych na szczeblu wojewódzkim kierunków wsparcia. Zwrócili uwagę na konieczność objęcia szczególnym wsparciem inwestycji związanych m.in. z rewitalizacją terenów poprzemysłowych i pogórniczych, rozwojem infrastruktury, odnawialnymi źródłami energii, przedsiębiorczością, sferą społeczną i turystyką.

Marszałek Marek Woźniak odniósł się do zgłoszonych potrzeb i zapewnił, że wesprze te inicjatywy tam, gdzie będzie to możliwe. Według marszałka jednym z głównych czynników mających wpływ na funkcjonowanie gmin powiatu tureckiego jest położenie komunikacyjne. Jego poprawa mogłaby przyciągnąć nowych inwestorów i poprawić mobilność mieszkańców powiatu. Kolejno marszałek wskazał na rekultywację terenów pokopalnianych i rozwijanie przedsiębiorczości.

Na zakończenie spotkania wójtowie i burmistrzowie zobowiązali się do przedstawienia swoich oczekiwań i propozycji w formie pisemnej.

Fot. UM Turek

Tagi: ,

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
śr 21

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.