Na studenckie życie nigdy nie jest za późno. TUTW zakończył rok

Turkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku oficjalnie zakończył 11 czerwca rok akademicki. Oprócz oficjalnej części uroczystości, zawierającej m.in. podziękowania za wspólne działania, przed absolwentami zaprezentowała się grupa teatralna Żarta Sztuka. 

W roku 2018/2019 nowe umiejętności na zajęciach TUTW zdobywało 150 studentów. Kończymy drugi rok akademicki, którego inauguracja odbyła się 4 października 2018 r. Kończymy drugi rok wspólnej zabawy, studiowania, wspólnego obcowania i budowy wzajemnych relacji. Cieszę się, że dalej chce nam się chcieć, że nie dajemy się zepchnąć na dalszy tor i wiele możemy zrobić po skończeniu życia zawodowego. I choć nie ma egzaminów wstępnych, sesji egzaminacyjnej, to jest radość studiowania i utrwalanie kondycji fizycznej, ćwiczenie umysłu i giętkości języka. Na studenckie życie nigdy nie jest za późnopodkreślił prezes uniwersytetu Zdzisław Czapla.

Wtorkowe spotkanie było okazją do podsumowań i wspomnień. W roku akademickim studenci wysłuchali 18 wykładów prowadzonych przez fachowców w różnych dziedzinach życia. Uczyli się obsługi komputerów, smartfonów. Poszerzali znajomość języków obcych, uczestniczyli w zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Doskonalili znajomość literatury, historii, a także rękodzieła. Zarząd stowarzyszenia podziękował tym, którzy przez ostatni rok czynnie wspierali aktywnych seniorów.

Wczoraj, wybrzmiał również głos od studentów TUTW. W imieniu słuchaczy zabrała go Halina PrzedwojskaTrzy semestry to jest może niedużo, ale i niemało. Wytrzymaliśmy, istniejemy. Jesteśmy bardzo wdzięczni przede wszystkim zarządowi naszego uniwersytetu za poświecenie, za trud i profesjonalizm jaki wykazali w jego prowadzenie. Chcemy żeby głos wybrzmiał, że jest nam tu po prostu dobrze – mówiła, dziękując również wykładowcom za cenne lekcje i uwagi.

Na absolwentów TUTW czekała ostatnia niespodzianka w tym roku akademickim. Mieli okazję zobaczyć spektakl Chcemy jeść oparty na motywach sztuki teatralnej Na pełnym morzu Sławomira Mrożka. Wystąpiła przed nimi grupa Żarta Sztuka, którą tworzą Agata Drabina, Sebastian Goździk, Martyna Kowalec, Stefan Ochocki, Mikołaj Zieliński oraz akustyk Janek Pluta. Instruktorem jest Sylwia Przybylska z MDK w Turku.


Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.