Tomasz Nowak do posła Bartosika: Pycha kroczy przed upadkiem

Turek. Konferencja prasowa

Podczas wtorkowej konferencji prasowej poseł Tomasz Nowak wyraził zadowolenie, że w końcu poseł Bartosik zaczyna interesować się sprawami mieszkańców powiatu. Po tym, jak poseł PO poinformował, iż poseł PiS zagłosował przeciwko poprawkom do budżetu państwa polegających na zabezpieczeniu środków jako rezerwy celowej na dwie inwestycje: budowę ulic Leśna i Chełmońskiego (7 mln zł) oraz na rewitalizację starówki (12 mln zł) poseł Bartosik postanowił zrehabilitować się. Jedynie sposób działania posła partii rządzącej budzi zdziwienie. 

Czytaj również artykuł: Czy poseł Ryszard Bartosik działa przeciwko interesom miasta Turek?

Pycha kroczy przed upadkiem

Niedawno Ryszard Bartosik oznajmił, że „wylobbował” u wojewody 1,5 mln zł na budowę drogi na os. Leśna w Turku. Drogi, na którą wniosek przygotowało, złożyło i zabiegało przede wszystkim miasto Turek.

Jak poseł może pomijać starania władz samorządowych i mówić, że wszystko jest jego zasługą? Uważam, że pycha kroczy przed upadkiem i należy zwracać uwagę na to co robią samorządowcydziwił się poseł Nowak. 

O termomodernizacji, kolei i emeryturach górniczych

Poseł PO podczas konferencji poinformował również jakimi to sprawami w ostatnim czasie zajął się na prośbę mieszkańców Turku. Do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwrócił się z pytaniami w sprawie termomodernizacji budynków znajdujących się przy ul. Kączkowskiego oraz ul. Gen. Składkowskiego. W związku z nieprzychylną decyzją Wielkopolskiego Konserwatora Zabytków mieszkańcy kilku bloków nie mogą wykonać ich ocieplenia.

Wśród 714 interpelacji jakie parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej złożył w tej kadencji znalazła się też ta dotycząca emerytur górniczych. O interwencję w tej sprawie zabiegały związki zawodowe KWB Adamów. Niestety wśród 11 (dla ścisłości 13 maja wpłynęły jeszcze 2) interpelacji posła Bartosika takiej nie znalazł.

Istotną informacją przedstawioną przez posła Nowaka jest odpowiedź na jego interpelację w sprawie budowy nowej linii kolejowej na odcinku Konin – Turek. Całość projektu oszacowano na 600 mln zł, a czas realizacji wstępnie oceniono na 6 lat.

W ubiegłym roku w maju podczas debaty poświęconej potencjałom i problemom rozwojowym Wielkopolski wschodniej jako pierwszy o koncepcji rozbudowy sieci kolejowej w subregionie mówił Dariusz Młynarczyk. Na jesieni tuż przed wyborami samorządowymi wtórował mu poseł Bartosik, a na konferencji w Jasienicy Mazowieckiej założenia programu “Kolej Plus” przedstawił szef rządu. Podkreślił, że przewiduje on budowę i odbudowę kolejowych połączeń o znaczeniu lokalnym. W Wielkopolsce połączenie kolejowe z większymi miastami ma odzyskać Turek oraz Śrem.


Tagi: , , , , , , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.