Radny wprowadził opinię publiczną w błąd? Wiceburmistrz odpowiada Wojtczakowi

Radny Grzegorz Wojtczak na swoim profilu społecznościowym poinformował, że na grudniowej sesji rady miejskiej radni będą decydować o wyborze metodzie i cenie za odbiór i zagospodarowanie odpadami w Turku w 2021 roku. Zapytał mieszkańców o metodę opłaty za śmieci, czy powinna być uzależniona od zużycia wody, czy od osoby, jednocześnie podają stawki.

W połowie ubiegłego roku zmieniał się metoda naliczania ceny za śmieci. Turkowienie płacili od m³, jednak metoda ta nie przetrwała nawet roku. Z początkiem roku za opłatą liczoną od mieszkańca optowali radni PiS. Oni także zaproponowali stawkę w wysokości 20 zł dla mieszkańców segregujących śmieci i 40 zł jako kara dla niesegregujących. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się wówczas ośmioro radych z klubu PiS, jeden był przeciw a 11 wstrzymało się od głosu. Wtedy to zdecydowano o powrocie do metody, w której opłata pobierana jest w zależności od liczby mieszkańców w gospodarstwie domowym. Stawka ta długo nie przetrwała, bowiem od 1 sierpnia 2020 r. mieszkańcy płacą za odpady 25 zł od osoby.

Temat śmieci powróci na grudniowej sesji, jak informuje Radny Wojtczak, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości i Radnych Niezrzeszonych Rady Miejskiej Turku prosi o przedstawianie swoich opinii i propozycji w przyszłorocznych cen za śmieci. Jak zaznacza na swoim profilu sugerowane i potwierdzone ceny to od wody 10 zł 70 gr. za 1 m³ na miesiąc oraz od osoby 33 zł na miesiąc.

Do postu radnego sprzed kilku dni odniosła się wiceburmistrz Turku Joanna Misiak-Kędziora

Szanowni Państwo, radny Grzegorz Wojtczak dopuścił się wprowadzenia opinii publicznej w błąd, publikując w swoich mediach społecznościowych post, który służy tylko jego politycznemu interesowi, a nie prawdzie i merytorycznej dyskusji.

Panie Wojtczak, na jakiej podstawie Pan proponuje cenę 33 zł i 10,70 zł? Zasiał Pan ferment wśród mieszkańców informując, że cena śmieci będzie 33 zł lub 10,70 zł. Pan sugeruje, że cena śmieci powinna być tak wysoka? To jest Pana propozycja? My się na to nie zgadzamy. My szukamy rozwiązań, aby ta cena była niższa. W przeciwieństwie do Was jako radnych PiS. Ze swej strony nie wykazujecie się żadną inicjatywą, aby doprowadzić do zmniejszenia opłat dla mieszkańców.

Panie Wojtczak, nawet nie uczestniczyliście w spotkaniu dotyczącym śmieci, które zorganizowałam w dniu 4 listopada 2020 r. Natomiast z wiadomych sobie powodów wprowadził w błąd mieszkańców, że taka będzie cena śmieci w naszym mieście.

Na jakiej podstawie i w jakim celu Pan to robi? Może o tym też poinformuje Pan mieszkańców? Ze swej strony mogę powiedzieć, że radny Wojtczak i radni PiS na początku tego roku stwierdzili, że mieszkańcy Turku nie chcą płacić za śmieci od wody, a chcą od osoby. Doprowadziliście do przejścia ze sprawdzonego systemu od wody, na system od osoby, powołując się na wszystkich mieszkańców Turku, że oni tego chcą. Podjęliście taką uchwałę, która zaskutkowała podwyżkami cen śmieci i stratą 1.188.289 zł, którą miasto musiało pokryć z własnych środków. Aby lepiej zobrazować Waszą nieodpowiedzialną decyzję o płaceniu za śmieci od mieszkańca wymienię, że za te pieniądze można było zrobić takie inwestycje jak m.in. ulica Kączkowskiego, ulica Żwirki i Wigury, remont kina, skatepark i wiele innych.

To pokazuje turkowianom, jak bezmyślność polityczna przedkładana jest nad dobro mieszkańców i merytoryczne działanie. Nie jestem politykiem, dlatego apeluję do Państwa radnych, a w szczególności do radnego Wojtczaka i wszystkich tych, którzy udostępniają jego nieprzemyślany post w mediach społecznościowych, żeby zaczęli wreszcie myśleć o mieście, a nie o politycznym „im gorzej tym lepiej”.

Joanna Misiak-Kędziora
Zastępca Burmistrza Miasta Turek


Tagi: , , ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.