Placówki oświatowe w gminie Brudzew gotowe na nowy rok szkolny

Wszystkie placówki są odpowiednio przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 i spełniają wymogi bezpieczeństwa – tak stwierdziła komisja oświaty gminy Brudzew na wtorkowej sesji rady gminy.

Zarówno placówki, jak i tereny wokół nich są uporządkowane. W minionym roku szkolnym oddano do użytku nowe pracownie przedmiotowe – mówiła przewodnicząca komisji Iwona Hofman.

W okresie wakacyjnym, w każdej placówce dokonano niezbędnych remontów i napraw. W SP w Brudzewie przeprowadzono remont stołówki szkolnej. W SP w Galewie przebudowano pomieszczenia mieszkalne dla nauczycieli na pomieszczenia oddziału przedszkolnego dla dzieci niepełnosprawnych, a SP w Koźminie wybudowana została siłownia plenerowa oraz plac zabaw. W trakcie budowy jest też boisko wielofunkcyjne i bieżnia ze skocznią.

Nasza gmina nie ma się czego wstydzić, jeśli chodzi o placówki oświatowe- zaznaczyła przewodnicząca, dziękując za ten stan rzeczy obecnym na sesji dyrektorom.

Było słodko…

Gotowość do rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 potwierdzili również dyrektorzy placówek oświatowych podległych gminie. Także oni mieli kilka słów do powiedzenia. Jak zauważył dyrektor SP w Galewie z filią w Chrząblicach tradycją w gminie stało się, że komisja oświatowa objeżdża szkoły i przeprowadza szczegółową analizę przygotowania do nowego roku szkolnego.

I coraz bardziej widzi, że nasze placówki są coraz bardziej przygotowane do nowego roku szkolnego. Że tych zaniedbań nie ma, że możemy się poszczycić placówkami nie tylko w powiecie tureckim, ale i Wielkopolsce – stwierdził dyrektor Jan Szafrański.

Z kolei dyrektor SP w Koźminie dziękowała za środki finansowe, które pomagają realizować cele i systematycznie poprawiać infrastrukturę i bazę oświatową. Szkoły są wyposażone w nowoczesny sprzęt, pomoce dydaktyczne, rozbudowują się. Nasze dzieci mają dobre warunki do naukimówiła Krystyna Sznycer.

Dyrektor Przedszkola Gminnego w Brudzewie Bożena Głąb zwróciła uwagę, że proponowane inicjatywy spotykają się z dobrym oddźwiękiem samorządu i można je wspólnymi siłami realizować.

Jednego czego nam brakuje to dużej auli, ale dzięki przychylności władz korzystamy z hali sportowej niemniej jest to trochę zachodu, bo trzeba zorganizować transport dzieci czy sprzętu – zaznaczyła dyrektor.

Jednak żeby – nie przesłodzić za bardzo – na zakończenie laurki jaka padła pod adresem rady i włodarzy, dyrektor SP w Galewie zauważył, że jest jeszcze sporo pomysłów do realizacji. I tak skorzystał z okazji aby poprosić o dodatkowe środki finansowe na przebudowę kolejnego mieszkania dla nauczycieli na salkę integracji sensorycznej.

Projekty i plany są na 110 tys. zł, myślę, że w granicach 100 tys. zł, 90 tys. zł powinniśmy się zmieścić. Wyposażenie jest gotowe, brakuje tylko remontu.

Także włodarz gminy Cezary Krasowski nie krył uznania – Myślę, że stan naszych palcówek jest zadawalając – mówił. Przyznał jednak, że droga przy przedszkolu gminnym wymaga przebudowy. Dokumentacje mamy, kosztorys mamy, czas pokaże kiedy nastąpi realizacja – stwierdził wójt. Przy wspomniany przedszkolu brakuje m.in. parkingu i przy większych imprezach wykorzystywana jest hala sportowa, gdzie jest pełne zaplecze są również i miejsca parkingowe.


Tagi: , , , , , ,

« Kwiecień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.