Poseł Nowak grzmi: Veto dla budżetu UE to zdrada polskiej racji stanu

Konferencja prasowa PO | od lewej: Dariusz Młynarczyk, Tomasz Nowak

Bardzo mocne słowa padły pod adresem polityków PiS na konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej. Koniński poseł PO Tomasz Nowak zarzucił premierowi podjęcie próby zdrady interesów Polski oraz zdrady interesów Wielkopolski wschodniej. Poseł miał na myśli veto dla budżetu UE, które planuje zgłosić premier Morawiecki.

W nowym (starym) biurze przy pl. Sienkiewicza 19 odbyła się konferencja prasowa polityków Platformy Obywatelskiej. Poseł Tomasz Nowak oraz przewodniczący Dariusz Młynarczyk skomentowali ostatnie wydarzenia polityczne w skali kraju, subregionu i powiatu. Koniński poseł w bardzo mocnych słowach odniósł się do zamierzeń premiera Morawieckiego zablokowania europejskiego budżetu. Veto dla budżetu UE to zdrada polskiej racji stanu – grzmiał poseł Nowak, to także zdrada interesów Wielkopolski wschodniej.

Przyjechałem po to, by powiedzieć o kategorycznym sprzeciwie Platformy Obywatelskiej przeciw próbom podjęcia przez premiera rządu polskiego aktu zdrady. Zdrady  interesów Polski i zdrady interesów Wielkopolski wschodniej – grzmiał poseł Nowak. W ramach tylko jednego funduszu, Funduszu Sprawiedliwej Transformacji spodziewamy się 1,3 miliarda złotych dla czterech powiatów: tureckiego, kolskiego, konińskiego i słupeckiego. To są olbrzymie pieniądze, których dotąd nasz region nie widział.

W sprawie zapowiadanego veta dla budżetu UE wypowiedział się także przewodniczący struktur powiatowych PO Dariusz Młynarczyk. Poinformował, że

zarząd powiatowy PO jest w trakcie przyjmowania apelu do premiera o podpisanie budżetu Unii Europejskiej. Z uwagi na sytuację epidemiczną przyjmujemy uchwałę w trybie obiegowym, emailowym. Uchwała zostanie rozesłana do lokalnych mediów, ale również do premiera i marszałków sejmu i senatu.

W sprawie budżetu UE Tomasz Nowak zwrócił się bezpośrednio do posła Ryszarda Bartosika

Tomasz Nowak zaapelował do wiceministra Bartosika, by ten jednoznacznie określił się czy popiera veto dla unijnego budżetu.

Nie możemy pozwolić, abyśmy stracili kilkaset milionów złotych dla Turku w nadchodzącej nowej perspektywie finansowej UE, tylko z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Jeśli się Pan na to nie godzi, to bardzo proszę, niech pan kategorycznie zajmie głos na Radzie Ministrów. I niech pan kategorycznie zajmie głos rozmawiając z premierem rządu polskiego, żeby nie wetował tego budżetu, Żeby nie wetował Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Poseł Nowak odniósł się także do ostatnich demonstracji kobiet, wywołanych szaleńczymi – jak określił – decyzjami Trybunału Julii Przyłębskiej. Zapewnił, że Platforma Obywatelska solidaryzuje się z kobietami w ich słusznym proteście.


Tagi: , ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.